Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási módszereket...

Milyen tanulási módszereket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Konkrétan milyen tanulási technikákat ajánlotok vizsgaidőszakra?
2011. jan. 10. 13:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy átolvastam az anyagot, és a lényeget kijegyzeteltem magamnak egy füzetbe. Utána ezt a jegyzetet felosztottam kisebb részekre (pár sor, de max fél oldal egybefüggő fogalmakra, ami pl. egy kérdés is lehet viszgán).


Minden ilyen kis részt beszámoztam, így általában 60 és 150 db "kiskérdésem" lett, ami a teljes anyagot lefedte. nyomtattam ennyi sorszámot, és mindet beletettem egy bögrébe, aztán onnan húztam. Ha tudtam, akkor jobbra tettem, ah nem, akkor balra. Ha mind elfogyott, akkor átolvastam azokat a kérdéseket, amiket nem tudtam, és kezdtem előről, de már csak azokkal, amit előtte nem tudtam visszamondani. és így tovább. Így amit kevésbé tudtam, azt többször olvastam át, ami jobban ment, az nem vett el feleslegesen több időt.


De ha csak annyit teszel, hogy magadnak átjegyzeteled a lényeget egy füzetbe, az is sokat jelent. Ilyenkor fontos, hogy lehetőleg ne betűről-betűre mondatokat másolj, hanem csak kulcsszavakat, amiből már eszedbejut az eredeti mondat. Így elkerülhető, hogy csak olvasol, de nem fogod fel, mert az agyad gondolkodásra van kényszerítve.

2011. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!