Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány napig bírnál napi 8-9...

Hány napig bírnál napi 8-9 órát tanulni?

Figyelt kérdés
Hogyan pörgeted fel magad, hogy bírd?:D
2011. jan. 9. 23:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Oktübertől december közepéig csináltam ezt. Reggel 8-tól késő délutánig, néha estig suli, majd hajnali 1-2-ig tanulás. Szerencsére olykor azért volt szabad estém is, de nem sok. Mérnök hallgató vagyok... én vállaltam, szeretem, ez tart életben! Most kicsit én is leeresztettem, pedig kedden vizsga van... Nehezen tudom rávenni magamat a tanulásra, de minden kikapcs, és és hajrá... Nem hiszek a kávéban, és az energiaitalban! A szokásos reggeli kávémat megiszom, aztán tanulok, néha tartok egy kis szünetet, hogy felfrissüljek, ennyi. Igyekszem úgy beosztani az időmet, hogy ha későn is fekszek le a tanulás miatt, addig tudjak aludni ameddig csak bírok! Így sokkal frissebb az agyam másnap is!
2011. jan. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%

Ez hülyeség. Napi 8-9-12 órát tanulni? Ha az is beleszámít, amíg suliban vagy órán szorgalmi időszakban, akkor lehet. De otthon vizsgára készülni két teljes hétig egész álló nap? Úgy csináltam meg a Műegyetemet, hogy egy vizsgámra sem készültem 4 napnál tovább. (És nem ilyen bóvli műmenedzser, vagy hasonló képzést. Rendesen Közlekkar gépészmérnöki. Ahogy mondani szokás, "a 8 éves egyetem".) Felkeltem délben. Majd reggeli elintéznivalók kettőig. Majd rézb.szás 4-ig. 4-6 könyvolvasgatás. Majd egy óra netezés. Majd utána még 1 óra olvasgatás. Ezt olyan 3 napig. De hogy magolni napokat? Az a mekkora hülyeség. Amit nem lehet ésszel felfogni, azt nem is kell tudni. Én gondolkodva tanultam mindig. És jó közép-felső mezőnyben voltam.

27f

2011. jan. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
nekem tavaly előtt év végén volt egy 4 éves beszámolóvizsgám, 3 nap alatt készültem fel rá, reggel 10től tanultam hajnali 3-3ig. egészen jól bírtam, bár volt, amikor kibuktam, sírtam, volt amikor, elhatároztam, hogy leszarom. amúgy szerintem 1-1,5 hétig bírnám.
2011. jan. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bírnám. Napokig elvagyok napi 1-4 óra alvással, de tanulni nem tudok. Ülök fölötte, de mivel gépen van az anyag, 5 percenként felnézek a netre valamiért. Most is "tanulok", holnap uv... :D
2011. jan. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Magamat ismerve kb 2 vagy 3 nap. De azt is csak a pánik miatt, mert a stresszhelyzet kényszerítene:) Az államvizsga is így zajlott. Aki nem magolós, az nem képes erre, mert nem bír annyit odafigyelni! Az átlag ember amúgy is csak kb 20-30 percig tud odafigyelni maximálisan, aztán folyamatosan csökken a figyelme, és szerintem 3 óra elteltével már fogalma sincs mit olvas csak siklik a sorokon. Én annak a híve vagyok, hogy gondolkodjunk, értelmezzünk és ne magoljunk (kivéve ha muszáj)! Jót tesz olyankor a testmozgás, egy kis kocogás vagy torna, bicikli és a sok folyadék, esetleg multivitamin. Én gyakran tartok kis szüneteket, mert 1 óra után azon kapom magam, hogy két sor közt az életemről merengek:)
2011. jan. 10. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Tyler913 válasza:
84%

01:19-esnek:

En is megyek a jogra jovore...Mar alig varom:) Sok sikert a vizsgadhoz egyebkent!

2011. jan. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Addig lehet bírni, amég kell, de csak akkor, ha nem ez az első ilyen szakasz az életedben. Én gimiben otthon napi 2-3 órát tanultam. Egyetemen az előadások után is megmaradt ez a rendszerem, így vizsgaidőszakokban elég volt napi 6-8 órát tanulni.


Csak monoton tanulás hatékonysága egyre csökken, ha tényleg csak enni és mosdóba jár ki az ember. Én délben egy rövid sétával törtem meg (egy kör a kolesz körül), délután 5 fele pedig elmentem úszni. Így időt vesztesz, de legalább kikpacsol egy kicsit az agya és fizikálisan is igénybe veszed a szervezeted.


Nekem hatékonyabb módszer volt, ha napi mozgást (nem bentit) beiktattam. Tovább bírtam.

2011. jan. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Egyébként én is egyetemista vagyok...

Már totál ki vagyok...:'D

Amúgy én is úgy csinálom, hogy tartok szüneteket, meg esténként elmegyek futni is..., mert úgy jobban érzem magam! ^^

Na meg jó sok energia italt iszom:S


Na mindegy...


Köszönöm szépen a válaszokat!

Mindenkinek további sikereket kívánok! ;)

2011. jan. 10. 09:45
 19/19 anonim ***** válasza:
84%
Olyan 3-4 napig. Kell utána egy fél nap szünet, mert én sem bírom a végtelenségig. :D Múlthéten két vizsgám volt, egy más után. A második szóbelije előtt majdnem elaludtam a tanszék folyosóján. Nem azért, mert hülyére tanultam magam, hanem pszichésen voltam kimerült. Amúgy olyan fél 10 körül kezdek el tanulni (matek prof-om mondta, hogy 9 előtt nem is lehet tanulni, szóval inkább aludjuk ki magunkat) és olyan fél 8-ig bírom. Mérnöknek tanulok én is, és szerintem a szorgalmi időszak rosszabb, mint a vizsgaidőszak.
2011. jan. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!