Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Nehéz az...

Mi a véleményetek? Nehéz az intenzív érettségi? Sokkal nehezebb elvégezni mint 4 év alatt?

Figyelt kérdés
Igazából most vagyok 2-as szakmunkásba és 10 osztállyal mehetek intenzív érettségire, nem?
2011. jan. 9. 16:57
 1/1 hopeanswerisgood válasza:

Az intenzív alatt az emelt szintet érted, ugye?


Nos, alapvetően szerintem nem nehéz - de megköveteli, hogy érts is az anyaghoz.


Jelenleg a kétszintű érettségi olyan, hogy:

A középszint arra van, hogy a leghülyébbet is át lehessen rugdosni egy kettessel rajta (szerintem azért, hogy teljesüljön az EU által bálványozott 70%...)

Az emelt szint meg arra, hogy akit érdekel a tárgy, és/vagy aki szereti, az tanúbizonyságot adhasson arról, hogy ő ért is hozzá. Többek között ezért előnyös szakos emelt szintű érettségivel nekivágni egy egyetemi szaknak - ezért részesítik előnyben az egyetemi szakok az emelt érettségivel rendelkezőket.


18/F

Chau

2011. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!