Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik lenne a legjobb? Info...

Melyik lenne a legjobb? Info lent.

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok. Közel állok hozzá, hogy új iskolát kell választanom, aztán egyetemet, és utána el kell helyezkedni valahol.

Az informatikával szeretnék mindenképp továbbtanulni.

Több féle informatikus van...elgondolkoztam rajta, hogy melyik lenne a legjobb.

Informatika tanár és általános rendszergazda semmiféleképpen nem szeretnék lenni.


Mérnök informatikus: Ez nem igazán a (számító)gépekkel, hanem azok üzemeltetésével foglalkozik. Én nem igazán szeretnék ilyen munkát csinálni a jövőben, hanem inkább a számítógéppel szeretnék dolgozni.


Programozó informatikus: Ez tetszene, csak elég nehéz, de ha megtanultad megy mint az ágyba sz@rás. Nem tudom,hogy most mennyien tanulnak tovább ilyen úton, illetve, hogy mekkora szükség lesz programozókra a jövő 10-12 év múlva.

Mekkora a fizetésük a programozóknak mostanában? Illetve milyen programozási nyelveket tanítanak az egyetemen?(engem leginkább a php. javascript és a C++ érdekelne)


F/13


2011. jan. 8. 22:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Ez kimaradt: Ti melyiket ajánlanátok leginkább?
2011. jan. 8. 22:11
 2/6 böiler válasza:

Figyelj, az informatikusoknak leáldoztak. Nagyon telített a piac. Ha mindenképpen informatikus akarsz lenni, akkor SZERINTEM mérnök informatikus. Arra még lenne is kereslet szerintem, meg szép fizetés is.

De, szerintem ezt beszéld meg a szüleiddel, tanáraiddal is. Esetleg. :)

2011. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szüleimmel mindenképpen, tanáraimmal biztos, hogy nem, nem az ő életükről van szó...
2011. jan. 8. 22:22
 4/6 böiler válasza:
Ez rossz válasz volt, mert ennyi erővel minket is kihagyhattál volna. :D De szerintem a mérnökinformatikus a nyerő.
2011. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és pontosan mivel is foglalkozik a mérnök informatikus?
2011. jan. 8. 22:35
 6/6 böiler válasza:

Attól függ, hogy mire szakosodik. Pl:

Adatbázisok tervezése, létrehozása, módosítása.


Információs rendszerek modellezése, a teljesítmény és megbízhatósági jellemzők szimulációs

vizsgálata.


Stb.

2011. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!