Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségire felkészítő tanfoly...

Érettségire felkészítő tanfolyamot csinálnék, ötletek, illetve szerintetek lenne rá kereslet?

Figyelt kérdés

Kom-Egom megyébe tanfolyami keretekben, kis csoportokban tervezem pl. töri, matek, nyelvek stb. érettségi felkészítését. Szerintetek lenne rá kereslet? Milyen áron, milyen hosszú tanfolyam érdekelne egy most érettségizőt? Egyéb ötleteket is szívesen várok!

Köszi a válaszokat, előre is!(remélem lesz..:-)))


2011. jan. 8. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt megkérdezhetem hogy kik tanítanának? Mert ha minden tantárgyat külön tanár tanítaná, akkor nem érné meg neked, vagy pedig túl drága lenne a diákoknak. Ha pedig te magad, akkor meg diákok nem mennének. Nem túl szimpatikus a "mindenre fel tudlak készíteni" típusú hirdetés, mert azt feltételezi hogy aki szervezi, maga is csak nemrég érettségizett. Persze nem lebeszélni akarlak, csak elmondom hogy hogyan állnának hozzá. Én jövőre fogok érettségizni, de már nálunk is mindenki készül és már most foglalkoznak azzal hogy pl. különtanár segítségével felkészüljenek, így amit írok, az nem csak a saját véleményem lenne.

Legelőször is, nem ismerek olyat aki csoportos foglalkozásra járna. Ennek az az oka, hogy egyénileg sokkal hatékonyabban lehet tanulni, nincs lemaradás és biztos hogy többet foglalkoznak az egyénnel. Aztán a tantárgyak sem egyformán érdeklik a diákokat. Úgy értem, hogy az olyan tantárgyak amik nem sok magyarázatra szorulnak, mint a töri vagy a magyar, azokhoz nem is kell tanár aki magyarázza. Persze van kivétel biztosan, de tőlünk (általános tagozat) senki nem fizetne ezért. A matek meg tipikusan olyan tantárgy amit biztosan nem tudnak egyformán, és így az órán az egyik lehet nem érti meg, míg a másik szét unná magát. Nyelvre meg aki különórára járna, az elvárná hogy nyelvvizsgára is készítsd fel, amihez tapasztalat + sok feladat kell.

Árban meg annyit, hogy 1500FT-nál többet biztosan nem fizetnék egy óráért, úgy meg hogy nem is egyedül vagyok, úgy meg pláne nem.

De nem a kedvedet akartam elvenni, ha gondolod próbáld megszervezni.

2011. jan. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet müködne, ha kitennél hírdetést, hogy össze ültök mondjuk mindenki aki aki készül éretségire, jöhet, és ha valaki nem ért valamit segíthettek egymásnak. Mondjuk van egy kis terem, asztal, székek, lehetség tanulni, talán egy hütö, mikró, üditö-gép, wc.

Nyitva van egésznap, és aki akar oda mehet tanulni, lehet jönnek 5-10, egymásnak segítenek. Ezért mindenki fizet mondjuk valamit, mondjuk 1000 forintot, hogy ott lehetnek, használhatják a termet. Ha többen akarnak valamiböl segítséget, akkor tudod szervezni hogy valaki oda jöjjön és arról beszéljen nektek, ami érdekelt. Például, matekban kell segítség egy részböl több embernek.

2011. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem elkeseríteni akarlak, de szerintem nem lesz rá igény. Én járok 1 csoportos előkészítőre, de az az igazság, hogy ez emelt szintre készít fel, és kb. az egész megyében ennek a tanárnak van egyedül "neve". Szóval valami "egyszerű, mezei" (bocsi, hogy így fogalmazok, de nem tudok máshogy) tanárhoz biztos, hogy nem járnék csoportos felkészítésre. Ennek a tanárnak már van neve, OKTV-re tömegével jutnak tovább a diákja, majd valamelyik meg is nyeri, sőt, diákolimpiát is helyezéseket érnek el. Kipróbáltam egy másik előkészítőt is más tantárgyból, de azt otthagytam, nem jött be. Ahhoz képest, hogy csoportos volt és középszintre készített volna fel, drága volt, és annak a tanárnak valahogy nem volt tapasztalata.

Amire járok, az olyan 1500 Ft/60 perc-re jön ki .

Van végzettséged? Mert ha nincs, akkor 500 Ft-ért járnék kb. hozzád. De tényleg nem akarlak megbántani, szóval nem azért írom. De ha középszintre szeretnék felkészülni, akkor nem választok csoportosat (ahol mellesleg végzettsége sincs a tanárnak), hanem inkább elmegyek egy egyetemistához 800 Ft/60 perc-ért.


Ja, és igaza van még annyiban az első válaszolónak, hogy a "mindent tanítok"-elv, nem túl szimpi. Kivéve persze, ha úgy értetted, hogy te alkalmazol tanárokat. De akkor meg megint ott vagyunk, hogy irreális magas ár jön ki.

2011. jan. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét ötletet. Az oktatást természetesen képzett emberek végeznék, én matek terén tudnék felkészíteni, és ismerősök más tárgyakból. Kiadások: helység adott, csak a rezsi költséget kell fizetni(meg ugye a berendezést), illetve kötelező adókat, illetve matekon kívül a tanároknak. De ha pl. van 4 ember aki fizet 1000ft/órát, 4000 ft, 2e-t megkap a tanár, 2 marad a költségekre, ill nekem. Természetesen nyelvből is olyan tanárok lennének, akik jelenleg is készítenek nyelvvizsgára és érettségiztetnek is. Úgy gondoltam, hogy indítanék csoportos képzéseket is(kis csoportok 4-6 fő) mindenféle tanfolyammal és variációval, rövidebb/hosszabb, érettségi előtt 1 v 2 napos intenzív képzést, de ha valaki önállóan akar részt venni, akkor annak sincs akadálya. Nyelvből pl. a környéken 1 nyelviskola van, az is 25 km-re és 50 ft híjján 3000 ft/45 perc, hát nem olcsó. Töri meg pl. az ELTE indít érettségi felkészítőt is, és tudom, hogy töriből rettentő sokan jelentkeznek, rendszerint a tervezettnél többet kell indítani, persze ez bp. Hát majd meglátjuk mi lesz, nem kell túl sok befektetés, csak szervezés és nagyot bukni sem lehet rajta:))
2011. jan. 9. 00:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!