Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kezdek megcsömörleni a főiskol...

Kezdek megcsömörleni a főiskolás tanulmányaimban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

normális hozzászólásokat szeretnék olvasni, tanács, vagy bármi, mert most eléggé ki vagyok bukva.

köszi,


2011. jan. 7. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Hogyan vársz hozzászólást, ki tudja mi a bajod? Miért nem lehetett egy jó szakmát tanulni? Egyáltalán mit tanulsz és érdekel e?
2011. jan. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyomni kell vitaminokat és agyserkentőket. Memo life. ginkgo biloba és jobban fogod bírni mint eddig.
2011. jan. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy olyan business, ahol ha odateszed magad, nem fogsz megcsömörleni.
2011. jan. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbálj visszaemlékezni, milyen cél lebegett a szemed előtt, ami miatt oda jelentkeztél. Ha még mindig úgy látod, hogy ez a célod az életben, akkor erre gondolj, ezzel motiváld magad a tanulásra. Mi az, amit nem láttál akkor, mikor kitűzted? Mi az, amit most már tisztán látsz? Lehet, hogy nem is ez a célod, csak egy szép vágyálom volt? Ha az utóbbi, akkor mindenképpen válts, mielőbb. Ne várj sokat az új cél kitűzésével. Inkább legyél a szakmádban egy sikeres valaki, aki ismeri a korlátait, mint egy szemellenzős dilettáns, aki ragaszkodik egy bukott elképzeléshez. Sok sikert!
2011. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
válts sulit. elsőnél én is így voltam, de most átjöttem máshova és ez nagyon király. pedig nem azért, mert büfé szakra jöttem, mivel matek alapszak. de ez most nagyon bejön. érdekes, színvonalas, jók a tanárok...
2011. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is egyetemista vagyok és tudom, mennyire lelombozó tud lenni egy bunkó tanár, vagy egy halom papírt amit gyorsan be kell majd vágni. Nem lehet sírni, mert egy vagy a sok közül, sajnos tartani kell a tempót és nem szabad hagyni magad! Én lelkiismeretesen tanulok, de mivel tudom, hogy fektettem bele elég időt, nem engedem hogy elb.sszák a kedvemet. Nem kell annyira szívedre venni, ha valami nem sikerül, sokakkal előfordul, de még mennyi mindenkivel. Ne hagyd hogy elvegye az életkedvedet, van pozitív oldala: megedződsz, megtanulsz tanulni és a végén még jobban értékelni fogod a diplomádat. Örülj neki, hogy járhatsz felsőoktatásba, és nézd azt milyen jó dolgok vannak a rosszak mellett.
2011. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nagyon drágák vagytok!

Szívből kívánok Nektek minden jót! :) Köszönöm!

2011. jan. 7. 21:34
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 01-07 14:40


Ne haragudj, de szerintem te el vagy kicsit tévedve.

Egyetemre nem kötelező járni!

Azt gondolod, hogy mindenki, aki ott dolgozik, tanár, hallgatótárs, TO-s néni, hökösök arra hajtanak, hogy a drága nebuló kedvét elb.sszák??

A halom papírt félév eleje óta gyűjtögeted jobb esetben, s a tanár sem bunkó, csak mert követel. Van egy szint, ugyanis, ami egy szakma elsajátításához kell, engedtessék meg neki, hogy ezt a szintet ő, illetve az iskola határozza meg. Tanulni meg legkésőbb általánosban meg kell tanulni. Akinek az egyetemem adja az első leckét hajtásból, az nem értem, miért szólal meg egyáltalán.

2011. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 87%.


Nem értem, te miből hallottad ki azt, hogy én sokat panaszkodok? Bunkó tanár dolgot nem vonom vissza, mindenki találkozott már olyannal. Sose buktam ki, ha valaki követelt, csak ha megalázott. (Lehet utána olvasni, igenis szoktak bekerülni a felsőoktatásba olyan tanárok, akik szexuálisan zaklatják a diákokat, nem tanítanak, pofára osztályoznak, stb.) Ezzel nem azt mondom, hogy a többség ilyen. Én pont a nyugodtabb fajtából vagyok, de igazságtalanság akkor is van, de az élet ilyen. Mint fentebb is írtam, lelkiismeretesen tanulok. Ezért gondolom eltudom választani magamban, mikor megérdemelt és mikor nem egy jegy, vagy egy viselkedés. Hogy nem kötelező járni, ne nekem mondd mikor idén végzek műszaki szakon, eltudod képzelni, a végére mennyire lesz belőle eleged. Ha visszaolvasol, azt is látod, "egy vagy a sok közül", gondolom ebből nem az jön le hogy minden reggel rágom ügyintézésért a To-s nénik fülcimpáját. De azért na, ha nekem kell utánajárni a dolgoknak, mert elcseszett valamit, akkor hadd menjek utána és nyaggassam, mert azért van, és ha én nem foglalkozok vele akkor senki. És a kérdező is éppen olyan passzban van, hogy rossz napja volt. Szerintem nem volt rossz a tanácsom, és mivel a diák is ember....

2011. jan. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!