Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi vagy gyógyszerészeti:ér...

Orvosi vagy gyógyszerészeti:érvek-ellenérvek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a gyógyszerészeti mellett voksolnék: keresni vele ugyanúgy lehet jól, mint az orvosival, külföldön és belföldön egyaránt el lehet vele helyezkedni, nem kell közvetlenül emberekkel foglalkozni, kevesebb lelkierővel is kibírható, könnyebb mellette élni (pl. családalapítás), nem tervezik őket megkötni, mint pl. az orvosisokat (hogy az állami finanszírozásban tanulók ne mehessenek külföldre).
2011. jan. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért elég más a kettő:)

Gyógyszerészként hamarabb munkába tudsz állni, hamarabb esélyed van a normális fizetésre, mint orvosként. Mert ugye orvosi után még nagyon sokat kell gürizni, hogy az ember szakorvos legyen.

A gyógyszerészet kémiásabb, az orvosi bioszosabb.

Gyógyszerészként mehetsz patikába, vagy vmi gyógyszergyárba, laborba.

Orvosként meg beteg embereket gyógyíthatsz:)


Az a kérdés, hogy mi érdekel jobban?

2011. jan. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

(hogy az állami finanszírozásban tanulók ne mehessenek külföldre).


bocs az offért de ez komoly?

2011. jan. 7. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Komoly, így akarják megoldani az orvoselvándorlást... Utána majd ugyanott leszünk, csak nem az elvándorlás, hanem a pályaelhagyás lesz a gond...


Kérdező, ez nagyban függ az érdeklődésedtől. Én orvosin vagyok, és szenvedek a kémiával, mert sosem szerettem. A biológiát viszont nagyon, az anatómia (és sejt; szövet; fejlődéstan, így egyben a tárgy :D) jól is megy. Szóval én a gyógyszerészetin fél év alatt kibuknék azzal a kémiával. Viszont ha nem bírod a vért/tetemeket, amikkel már az első perctől szembesülsz boncolás formájában, akkor nem fogod bírni az orvosid. Gyógyszerészetivel hamarabb találsz munkát, és megkockáztatom, hogy többet is keresnél, viszont nincs akkora kontaktusod az emberekkel. Ezeket kell mérlegelned. Szerintem mindkettő nagyon szép, és érdekes hivatás, de hozzám közelebb állt az orvosi :)

2011. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
60%

Szia!

Én is pont e kettő között vaciláltam, és a gyógyszerészeti mellett döntöttem. Ha orvosnak megyek, oké, hogy tök szép munka meg minden, de rengeteget kell tanulni, és itt nem a mennyiségre gondolok, hanem évre. Tanulsz vagy 6évig, és akkor még csak általános vagy, utána szakosodsz. Mellette nem lehet igazi életed olyan 50 éves korodig. Mert fiatalon tanulsz, utána elkezdesz dolgozni, és akkor csak egy kis "fika" vagy, mindenki lenéz, stb. Kórházban dolgozol, ahol mindenki csak ugráltat, aztán meg majd csak sok év után nyitsz egy magánrendelőt, ahova mindenki csődülni fog, és alig lesz zsabdidőd akárminre is.

Én a gyógyszerészeti mellett döntöttem, mert nekem bejön a szakma. Ezzel is lehet olyan jól keresni, és megkapod a Dr-i címet:) XD Meg képzeld már el, hogy vki elkezd a környezetedben pnaszkodni, hogy ez fáj neki, meg az, te meg mondod neki, hogy mit tegyen ellenne, mondjuk nem a gyógyszerekkel, hanem agyógynövényekkel:D

szval én a gyógyszerészetire szavazok:D

2011. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!