Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen munka lenne jó nekem?

Milyen munka lenne jó nekem?

Figyelt kérdés

Szeretem a humán tárgyakat, főként a törit és az irodalmat, tanulok anolul és németül, és ha minden igaz, lesz egy latin érettségim is (valójában fogalmam sincs, miért szeretném) mindenképpen olyan munkát szeretnék, amiben sok embert ismerhetek meg, igazából ha nem hallanék róla annyi rosszat, talán még tanárnak is elmennék.

Azt hiszem, aránylag kreatív ember vagyok, szoktam verseket-novellákat is írogatni. Van valamilyen munka, ami ezek alapján jó lenne majd nekem? Valamilyen irány, amerre továbbmehetek?


2011. jan. 5. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Bölcsészkaron a helyed. Magyar vagy szabad bölcsészet szakon, esetleg egy nyelvvel párosítva.
2011. jan. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Magyar szakot ajánlom inkább ebben az esetben, a szabad bölcsészetet nem. Sajnálom, de komolytalanabbul hangzik még a magyarnál is. Magyar szakkal nem csak tanár lehetsz, hanem könyvkiadóknál, lapnál olvasószerkesztő, korrektor, és remek újságírók is kerülnek ki magyar szakról. Ha tovább tanulsz, akkor egyetemi óraadó is lehet belőled, vagy irodalmár. Magyaron is van több szakirányt, nézz utána. Választhatsz mellé minort, ha van rá lehetőség (nálunk Kaposváron van). Vegyél fel nyelvet, kommunikációt, vagy valamit, így még többet fog érni.
2011. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!