Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki járt pénzügyi...

Ha valaki járt pénzügyi számviteli suliba az hogy tanulta meg azokat a dolgokat amiket ott vett?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nehéznek tűnik, olyan össze visszaság van a fejembe. Pedig nem rég kezdtem és már most besokaltam, úgy érzem nem fog menni, legszívesebben ott hagynám, de fizetős.
2011. jan. 4. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen rá kell állni: Nekem a számvitel és a pénzügy volt a legkeményebb az analízis mellett. Meg kell érteni, gyakorolni, átlátni.

Az én módszerem az volt, hogy minden feladatot újra és újra és újra megcsináltam! Rengeteg idő volt, sok elkeseredés, de az ismételgetésektől, a folyamatos szintentartástól végül "átjött" a lényeg!


Nem elkeseredni, nem feladni! Leülni és gyakorolni, seggelni! Mi legyen a motiváció? Hogy mindennek van és lesz eredménye! Otthagyni könnyű lenne!

2011. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

csak ezt tudnám leírni, amit az első, én is pénzügyön vagyok


valóban a számvitel és az analízis a legkeményebb

2011. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, nem akarom feladni, csak sokszor elkeseredem hogy nem megy. Pedig még számvitelt nem is nagyon tanultunk, és attól én is nagyon tartok. De majd lesz valami. És még nekem az is gondom hogy egy héten egyszer járunk, aztán itt semmi gyakorlás, leadják az anyagot aztán vagy érted vagy nem. Otthon pedig elég nehéz megérteni egyedül. Te mikor végeztél? Nehéz volt a vizsga?
2011. jan. 4. 23:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pont egy éve végeztem! A matekos tárgyak nagyon kemények voltak! Én levelezőn csináltam munka mellett. Kerestem egy matek tanárt (1.500 Ft/óra) és heti egyszer jártam hozzá.


Így könnyebb volt megérteni, hogy mit miért csinálok + az a pénz megérte, mert segítség nélkül több időbe került volna megérteni valamit.


a legtöbb ilyen tárgyat sosem fogod használni, vagy csak kis szegmensét. Túl kell lenni rajtuk! Ha egyedül nem megy, segíts a pedagógus társadalmon egy-két magánóra útján!


Egy analízis vagy egy valószínűségszámítás 2-ért mindent! (A számvitel és a pénzügy azért egyszerűbbek!)

2011. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na igen az meg a másik hogy az életbe egyáltalán nem fognak kelleni ezek a dolgok, azt nem tudom felfogni hogy miért nem azt tanítják amit a munkába is tudnánk hasznosítani. Ha meg elakarok helyezkedni nem vesznek fel sehová mert az ami ténylegesen kellene azt nem fogom tudni. Csak meg van a papírom és ennyi, tudni meg nem tudok szinte semmit, ez is csak pénz beszedés:(
2011. jan. 6. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:

hülyeség, hogy az analízis nem kell


ezt ne beszéld be magadnak mert az tévút...


kell a statisztikához, kell a vállalatgazdaságtanhoz és nem árt az se, ha a paraszt tud logikusan gondolkodni


valamint a deriválni kell mikro-makroban is

2011. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én arra értettem hogy az életbe nem kellenek ezek dolgok, majd a munkában nem nagyon veszem hasznát.
2011. jan. 6. 23:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!