Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg tanulni?

Hogy tanuljak meg tanulni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, gimnáziumba járok. Átlagom 4.2 volt, de szoktam sokat tanulni. Napi kb. fél-1 órát. Hogy tudnám megtenni, hogy több legyen? Időm van rá, de kedvem sosincs.
2009. jan. 28. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Először is, ez nem egy rossz átlag. nekem is ennyi volt gimiben kb. bár mondjuk én többet tanultam nálad jóval naponta ezért, mert nagyon erős suli volt.

én úgy veszem észre, neke nagy szerencséd van, hogy ilyen kevés tanulási idővel ilyen jó eredményt tudsz felmutatni. csak az a gond, hogy később az egyetemen nem fogod tudni, mi az, hogy igazából tanulni. ott ugyebár vizsgára nem pár füzetoldalt kell megtanulni vizsgára, meg a tankönyből 20 oldalt. egy egy vizsgára 200-tól 1000 oldalas dolgokat kell megtanulni máról holnapra sokszor. már gimiben kezdd el gyakorolni, mi az az analizáló tanulás. ezt az jelenti, hogy fogod az anyagot, és először értő olvasással alaposan átolvasod. aztán elolvasod még egyszer, de közben automazikusan szelektálsz a releváns.irreleváns dolgok közt. a lényeget kiemeled, aztán azt memorizálod. vizsgán meg a lényeget mondod el, és frappáns rizsával köríted.

az a baj másfelől, hogy gimiben magolásra késztetik a tanulókat, minden szir szar hülyeséget megtanultatnak, és ha nem úgy mondod el, ahogy a szentséges tankönyvben van, már leértékelnek. én gyűlöltem magolni világ életemben. ha füzetben órai jegyzetet látok, utálom tanulni, mert magolásra késztet. sokkal jobb tankönyből tanulni, mert ott általában logikusan le van vezetve az anyag, és így sokkal könnyebb megtanulni.

2009. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Napi FÉL-EGY óra sok???

Mondjuk úgy, hogy egy gyengébb gimnáziumban még elmegy, ha csak az átlagban akarsz elevickélni.


A tanulásról olvass vissza: profi cikkek vannak itt róla. Ha azokat elolvasod, bőven tudsz majd javítani.

2009. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem sok!!!

Épp azt akarom, hogy több legyen és javítsak.

Olyan átlagos gimibe járok.

Az nekem a tanulás, hogy megírom az írásbelit és elolvasom a szóbelit. De irodalomból, nyelvtanból voltam csak 3-as, mert ezekre kell nálunk leginkább tanulni.

2009. jan. 28. 18:30
 4/10 anonim ***** válasza:
én nagyon ritkán tanultam gimiben és átl. 4-es voltam, én sem tudtam magamat rávenni a tanulásra és szerintem igazából nem is lehet. viszont egyetemen tényleg megtudod milyen a tanulás, ott nincs ilyen nincsenkedvemtanulni állapot, sajnos...
2009. jan. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is az egyetemen szívtam, ahol tényleg kellett tanulni már.
2009. máj. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Napi fél-egy óra A LECKEÍRÁSSAL EGYÜTT???

Mennyi ebből a tényleges tanulás???

Ez egy jobb gimnáziumban ez még a ketteshez is kevés!


Mondom: abszolút profi cikkek vannak már itt. Mi gátol meg benne, hogy elolvasd? ...akkor az a tanulásban is meg fog gátolni.

Több visszajelzés érkezett már, mennyire hasznos volt.

2009. máj. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen. Időm nincs, mert kutyázok és számítógépezek. Meg kedvem sincs. És ez a fél óra a tényleges tanulás. Bár valamikor semennyit. De ha témazáró vagy valami van akkor azért 1 óra megvan vagy 2. Majd elolvasom őket.
2009. máj. 7. 15:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha azért "nincs" időd, mert a számítógépezés meggátol a tanulásban - akkor ne menj gimnáziumba. Én fizetem az ingyenes lógásodat (tanulás helyett). Te meg nem nyersz vele semmit: elpocsékolod az éveidet, végül kidobnak.

Inkább menj el dolgozni, azért még pénzt is kapsz (bár nem sokat - de legalább nem pazarlod az enyémet).


Normális embernél a dolog úgy néz ki, hogy minden nap ELŐSZÖR a lecke és a tanulás készül el: annyi ideig, amennyi kell rá. Az, hogy ez menjen - erre olvasd el a módszereket.

Utána egy kis pihenés, vacsora, stb. - és utána jöhet csak a játék! Persze ez sem egész éjjel...

2009. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

20:35-ösnek:

Pazarlom a pénzedet? Nincs semmi közünk egymáshoz.

És ha rosszabbul álnék, akkor biztos tanulnék, de így hogy megvagyok 4-es körül minek strapáljam magam?

De majd bevezetem, hogy napi 1 órát legalább tanulok.

Csak nekem van 2 kutyám és ők sokkal fontosabbak nekem , mint a tanulás.

2009. máj. 9. 15:26
 10/10 anonim ***** válasza:

"Pazarlom a pénzedet? Nincs semmi közünk egymáshoz."

Egy félév egy nappali iskolán kb. MÁSFÉL MILLIÓ forintba kerül. Mégis mit gondolsz: miből fizetik? Az én adómból (meg másokéból).

Ha nem tanulsz - ha épphogy evickélsz az árral - az én pénzemet is pazarlod. No meg persze a saját életedet: később rettenetesen fognak hiányozni ezek az évek, amikor majd véres verejtékkel kell tanulnod - a munka mellett - hogy profi legyél a munkádban (vagy kukát fogsz tologatni, ha nem vettek fel sehova - de már oda is érettségi kell).

Akkor már sokkal nehezebb lesz. Hidd el, nem vágysz erre: van ilyen ismerősöm, aki rákényszerült. Kemény dolog.

2009. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!