Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem érti, vagy hiszi el...

Miért nem érti, vagy hiszi el a tanár, hogy én nem direkt írok csúnyán? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nos, nekem van egy olyan "gondom" (ha ez nevezhető annak), hogy a ugye középsuliba járok (11-be) és nekünk minden Irodalom/nyelvtan dolgozatra adnak nyevtan, külalak, helyesírás stb, jegyet, nos.. de én egyszrűen nem tudok szépen, helyesen írni, illetve helyesbítenék:

-Itthon rengeteget gyakorlok, írok, másolok, gyakorlok.. de egszerűen nem megy, csak ha lassan írok, akkor szépen, helyesen letudom írni mondatot.. de ha pl. dolgozat van, és így írok nagyon kicsúszok az időből, én ezt már mondtam a tanárnak, hogy ezzel nem tudok mit csinálni.. gyakorlok stb, de nem használ semmi... mit tanácsoltok, mit tegyek? Vagy van olyan vizsgálat vagy valami ilyesmi ami ezt megállapítja és papírt ad róla h nem tudok írni szépen? (Kicsit abszurdnak hallatszik még nekem is, de gondolok arra h aki nem tud olvasni ú is kap tudtommal) vagy bármit tudtok tanácsolni?


2011. jan. 4. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen papír, a tanárodat pedig most nem minősíteném.

Békülj ki a külalakoddal, elvégre a tied.

2011. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.. :D

Én 100%-ig kivagyok békülve a külalakommal... de monjuk az érettségin ezek a hibák súlyos pontokba kerülnek.. és ott sincs olyan sok időm, lassan írni.. :/

2011. jan. 4. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Ömm mit jelent, hogy nem tudsz szépen írni? M

ert ha az a gond, hogy nem olvasható akkor egyáltalán ne békülj ki vele mert az súlyos probléma. Ha csak az a baj hogy csúnya de olvasható akkor meg tényleg csessze meg a tanár.

De én addig csiszolgattam az írásom míg ilyen középkori lexikonmásolónak néz ki iszonyat szép lett. Minden egyes betűt nagyon szépen egyenként begyakoroltam és kicsit alakítottam ha szövegben vagy szavakban nem illik össze a másik betűvel.

2011. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eltudják olvasn, nem olvashatatlan.. összes tanár kitudja olvasni, bárki más is... csak a külalak.. meg ha gyorsan kell írni, sok helyesírási hibát vétek.. akáthogy gyakorlok ezeket nem tudom kiküszöbölni.. csak ha lassan írok.. :/
2011. jan. 4. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:

A minap hallottam a rádióban egy grafológustól, hogy olyan, hogy csúnya írás nincs. Ami viszont van: olvashatatlan meg pontatlan írás.


A külalak megítélése szubjektív dolog, de ha olvasható (olvasható és nem kibogarászható), akkor ezt el kell fogadja a tanár. A külalakhoz tartozik az igényes elrendezés, szövegbeosztás is. Mi okozhatja a csúnya írást? Pl. átszoktattak bal kézről jobb kéz használatára vagy a sietség. Ha lassabban írsz szebb lesz, azt írod, tehát megoldás, ha lassabban írsz.


A helyesírásod meg tanulás kérdése, elvileg gyorsan is helyesen kell tudnia írni annak, aki megtanulta a helyes nyelvhasználatot.


Ha arra gyanakodsz, hogy diszgráfiás vagy, akkor pedig egy szakértői véleményt kell kérnetek (szüleiddel), s ezzel felmentést kapsz néhány feladat alól.

Itt a gyk-n is találsz kérdéseket, amelyek a diszfunkciókkal kapcsolatosak, keresgélj.

2011. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tesóm egyik osztálytársa is diszgráfiás, neki pl magyar érettségin nem kellett megírnia az írásbelit, helyette 2-2 tételt húzott a szóbelin nyelvtanból és irodalomból is.

Szóval vizsgáltasd ki, hátha te is diszgráfiás vagy, akkor adnak ilyen felmentést.

2011. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nem akkor írsz csúnyán, ha nem szépek a betűk egyenként! ha az összes betűt csúnyán, de UGYANÚGY írod le, akkor szép lesz az írásod én magyartanár vagyok, és azt javaslom ne szövegeket másolj, hanem egyenként gyakorold a betűket, fejlessz ki egy saját írást, minden betűt külön-külön, hogy hogy a legjobb leírnod. remélem segítettem. sok sikert :)
2011. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!