Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz azzal, aki nem jár...

Mi lesz azzal, aki nem jár iskolába?

Figyelt kérdés

Ha megbukik,és a pótvizsga sem sikerül és nem hajlandó iskolába járni,akkor mi fog történni?

Milyen büntetést szabnak ki a gyerekre illetve a szülőkre?Azzal tisztában vagyok,hogy mevonják a családi pótlékot,de ezenkívül még tesznek valamit?

Köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 4. 05:52
1 2
 1/12 Morfologus válasza:
84%
Pótvizsgán csak az bukik meg aki atomhülye, ha csak az akarást lássák benned sokszor már az is elég :D
2011. jan. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem kaptam meg a választ a kérdésemre,de azért köszi :) Ha valaki tudja a választ kérem írjon!
2011. jan. 4. 06:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg iskolaköteles vagy, a törvényi rendszer kötelezi a szüleidet arra, hogy kötelezzenek iskolába járásra. A családi pótlék megvonása az első lépés. Ha ezután sem változik a helyzet, vagyis továbbra sem jársz iskolába, a gyermekvédelem (gyámhatósági eszközökkel) ás a gyámügy "védelembe vesz", azaz jogilag, rendőrségi kényszerítő eszközökkel próbálják elérni, hogy iskolába járj (pénzbírság, családból való kiemelés, más családtagnál való elhelyezés, szülői felügyeleti jogok megvonása, kritikus esetben akár a szülők elzárása - börtönbüntetése - is lehet a szankció).
2011. jan. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Elobb, utobb ehen fogsz halni! Hogyan kepzeled el az eletedet pl.?

Egyszer felfogsz noni, s felnott leszel, illetve kellene lenned, de hogyan?

2011. jan. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok múlik azon is, hogy mennyi idős vagy, hanyadik osztályba jársz. Minden esetben lesz valami érezhető szankció a családi pótlék megvonásán túl is. A szülővel szemben pénzbírság is kiszabható. A gyermeket kiemelhetik a családból. Saját magam többször láttam, hogyan teszik meg. Sem a gyereknek, sem a szülőnek nem jó. A gyerek szerintem minden esetben rosszabb helyzetbe kerül, mint volt. Akkor is, ha nevelőszülős kiemelés történik! Nagyon kegyetlen és embertelen, ami ott megy!

Még korábban láttam ilyet, az osztálytársamnál. 15 éves volt. Az ilyen védelembe vétel nála azt jelentette, hogy beköltöztették egy olyan helyre, ami papíron rendben volt, de a valóságban fűtés, rendes étel nem volt. Kabátban és sapkában aludtak a földre helyezett matracon, amúgy egy kitüntetett nevelőszülőnél. Utána "családhoz" rakták, de szerintem sokkal antiszociálisabb család volt, mint az eredeti. Papíron alá kellett írnia, hogy mennyi zsebpénzt kap, de a valóságban soha nem adták a kezébe, utólag sem! Ő mondta, hogy sokkal jobban megérte volna bemenni az iskolába.

Az anyját is meghurcolták (apja meghalt még korábban), a végén a pszichiátrián kötött ki. Sokat küzdött, hogy visszakaphassa a gyerekét, de nem sikerült. Amikor 18 évesek lettünk, akkor visszaköltözött, de ez már érdektelen.

Tehát nem feltétlenül csak a CSP megvonás az egyetlen szaknció.

2011. jan. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Morfologus válasza:

Kerestem egy törvényt, iskolaköteles évekről szól:


A közoktatási törvény 6. § (3) szerint " A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló tizennyolcadik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a huszadik életévét betölti."

Ezt a rendelkezést azokra a tanulókra kell alkalmazni, akik 1998. szeptember 1-jén, illetve ezt követően kezdték meg a tanulmányaikat. Azaz akik ez előtt voltak az általános iskolában első osztályosok, azok tankötelezettsége 16 éves korukig tart.


Tehát ez után ha valaki nem jár az má privát.

2011. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 5. 14:22
 8/12 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni,hogy a szülő kiirathatja a gyermekét az iskolából 18 év alatt?
2011. jan. 5. 14:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, mert iskolaköteles vagy. És őszintén: hülye, ha abbahagyod. Mert jóformán az iskola az egyetlen tisztességes feljebb jutási lehetőég az életben, amit még a segged alá is tolnak.
2011. jan. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aki nem jár iskolába, az nem kap érettségit, akinek még érettségije sincs, az jó, ha segédmunkásként kap apró pénzért valami állást, de inkább az idénymunka a jellemző. Csóró lesz egész életében és nem is tud ebből kitörni, hiába szeretne saját lakást, kocsit, stb., mert nehezen fogja összehozni (egy rendes fizetésből is művészet). Marad az érdekházasság, másokon élősködés, segélyekből élés, vagy ami még rosszabb a csalás, rablás, ami miatt előbb vagy utóbb börtönbe kerül. A börtönviselt még nehezebben kap aztán munkát. Aki nem jár rendesen iskolába, aki még a minimum követelményt sem bírja teljesíteni, az a perifériára szorul.
2011. jan. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!