Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogi tanulmányoknak melyik...

A jogi tanulmányoknak melyik az a területe, amelyre szakosodva a legtöbb hasznát vehetem pszichológiai ismereteimnek?

Figyelt kérdés
Tehát a jogász szakma mely területén a leginkább hasznosítható a pszichológusi másoddiploma?
2009. jan. 27. 19:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Igazából még egyik végzettséggel sem rendelkezem, de ez az a két terület, ami igazán érdekel, és felmerült bennem a kérdés, hogy érdemes lenne-e a kettőt "összekötni".
2009. jan. 27. 19:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Bíróként is, ügyvédként is hasznát veheted a pszichológiai ismereteidnek. A lényeg, hogy ha emberekkel akarsz foglalkozni, akkor az igazságszolgáltatásban helyezkedj el, ne cégnél, mert ott szerződések megfogalmazásával telik nagyrészt az időd.
2009. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Én a jogot taposom 3. éve:)Volt egy tanárom aki jogot és pszichot végzett,ő pl bíró,bontóperekkel foglalkozik.A mediációnál(alternatív konfliktuskezelés,keress rá neten ha még nem hallottad,érdekes) is találkozhat a kettő,sőt sztem ott a leginkább,én pl azzal szeretnék majd foglalkozni.

De valóban,ahol emberekkel kell foglalkozni,lásd bíró ügyvéd ügyész jól jöhet a pszicho.Esetleg ha gyermekvédelem érdekel vagy a kriminológia, az hogy ki miért válik elkövetővé pl ott is találkozhat a kettő.

2009. jan. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!