Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nagyon nehéz az emelt...

Tényleg nagyon nehéz az emelt szintű érettségi németből?

Figyelt kérdés
10 éve tanulok németet, mindig 5-ös voltam belőle, tavaly letettem a középfokú nyelvvizsgát, a tanárom mégis azt mondja, hogy szerinte nem érdemes megpróbálnom az emelt szintű érettségit. Azt mondja, hogy nagyon nehéz, és úgyse sikerülne nekem. De én már régen eldöntöttem, hogy germanisztika szakra szeretnék jelentkezni, ahova kötelező az emelt szint. Mit csináljak? Bele merjek vágni vagy inkább keressek másik szakot?
2011. jan. 2. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
mi a szarért mész germanisztikára,hogy munkanélküli legyél ? :S
2011. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem jó a választásod (germanisztika) igaz h telített, de a szakma legjobbjait mindenhol keresik.

én anglisztikás vagyok (úgyhogy lehet h elfogult:D)és angolból tettem az emeltet mégis mikor megcsináltam a tavalyi német emeltet(csak úgy itthon) jobb lett az eredménye mint az angolé, a levelet nem írtam meg mondjuk de az sem nehéz csak nem volt kedvem. sokkkal sokkal könyebb a német emelt. a hallgatós feladatokat pl ha összehasonlítod a tavalyiakat az angollal...a német ezerszer könnyebb. pedig én sokkal jobb vagyok angolból!:) de mivel az a világnyelv már a csapon is az folyik többet kell tudni egy emelt érettséginmint a németen. nézd visssza a korábbi évek német emeltjeit, töltsd ki őket , próbáld ki magad:) és vágj bele!

2011. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha 10 éve tanulsz, mindig 5-ös voltál, és megvan a középfokú nyelvvizsgád, azért szerintem igazán elmehetnél arra az emelt szintű érettségire! :) Engem is a germanisztika érdekel, és imádom a német nyelvet! :) Úgyhogy én csak biztatni tudlak arra, hogy igenis menj emeltre!
2011. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!