Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félárvaként kapok plusz...

Félárvaként kapok plusz pontot az egyetemi felvételinél?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a 2011-es érettségin jár plusz pont a félárváknak,mert hátrányos helyzetűnek minősülnek...ez igaz?

Van angol,és német nyelvvizsgám,és emeltezni is szeretnék angolból. De mivel emeltezek angolból,így a nyelvvizsgámért nem számítanak pontot :S


2010. dec. 29. 11:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%

Jo, rendben bunko voltam, de jo ideje valaszolgatok ebben a temakorben felvis kerdesekre. Nektek lehet, hogy uj, de ha itt vagy a googlen kerestek mindent megtalatok.

A lustasagotok faj es az, hogy mindent meg kell nektek magyarazni, nem vagytok kepesek onalloan szinte semmire, de attol ti mar felnottek vagytok.

Persze lehet, hez rad es meg nagyon sok embere nem vonatkozik, de itt telt be a pohar.

Elnezesedet kerem a stilusert, de a mondanivalojat es a valaszt nem vonom vissza.

Udv.

2010. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

"meg azzal, aki tizenévesen már szült és ezért plusz pontot kap továbbtanulásnál, ahelyett hogy tanult volna." Honnan veszed te nagyokos, hogy csak az kap pluszpontot, aki tizenévesen szült? Arra nem gondolsz, hogy van olyan, aki egyszerűen csak nem jelentkezett egyetemre érettségi után, hanem elment dolgozni, aztán született egy gyereke, és ezek után szeretne egyetemre menni? Amúgy a plusz pont csak addig jár, amíg a gyerek után a szülő GYES-t vagy GYED-et kap, nagyobb gyerek után már nem jár.


Másik: miért hiszik azt egyesek, hogy azért jár plusz pont, mert valaki cigány? Sose járt érte. Hátrányos helyzetű nem csak cigány lehet.

2010. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
nem kapnak. én is az vagyok és nem kaptam. ráadásul már az erre járó szoctámot is eltörölték ettől az évtől. max az árvajáradékot kapod tovább, ha nappalin jársz egyetemre.
2010. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudtam, hogy az árváknak nem jár többletpont.
2010. dec. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Második vagyok, akkor lehet, hogy a szoctámmal kevertem össze... Elnézést a fals infóért, tényleg így emlékeztem...
2010. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2%
Tehát NEM JÁR ÉRTE többletpont, és szerintem ez így jó.
2010. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
66%
És ez miért tesz téged boldoggá utolsó válaszoló?
2010. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!