Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem egyetem, akkor hova...

Ha nem egyetem, akkor hova tovább?

Figyelt kérdés

Egyetemen első félév végén vagyok, de herótom van az egésztől. Azt hittem itt azt tanulom majd, amire igazán szükségem lesz. Gazdaságinformatikus révén van 56 féle matekom, 2 programozás, meg 1 közgazdasági tárgy. Makroökonómiát tanulgatok most, elején úgy voltam a könyvel hogy értem de azért hülyeség, mostmár ott vagyok hogy az egész egy nagy szar, eléggé felbosszantott ez a sok hülye alakítgatás meg egyenletfelírás 72 módon.

Na de mindegy, nem ez a lényeg, leírom kommentben:


2010. dec. 28. 15:06
 1/4 A kérdező kommentje:
sokan mondják, hogy az egyetem droidképző, meg tompítja az embereket. szeretnék valami mást csinálni, de mit lehetne? nem szeretnék rendőr lenni, vagy kovács, vagy ilyesmi, mert ezek nehezen élnek meg. tűzoltókat néztem, de ennyi pénzért én nem kockáztatom ezt. mit ajánlotok, hol nézelődhetnék képzések felé, vagy mi az ami most felfutott, és érdemes a szakmába belevergődni?
2010. dec. 28. 15:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nézd meg először alaposabban a curriculum további részét, valószínűleg ott már lényegsen több szakmai és kevesebb "alapozó" tárgyad lesz. Ez minden egyetemen így van.

De persze én nem akarok beleszólni nagyon, ha nem tetszik, nem tetszik, a te életed...

Minden jót!

2010. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokan hiszik azt hibásan, hogy az egyetemen tanulja majd meg, amire igazán szüksége lesz. Inkább igaz az önszorgalom és a munkahely. Mindemellett azt tanácsolnám, hogy ha informatikában szeretnél elhelyezkedni, akkor végezz el legalább egy BSC szakot, és mellette képezheted saját magad, bejárhatsz speciálkollégiumokra stb., és így tudást szerezhetsz abban, ami igazán érdekel, viszont a munkaerőpiacon is fogsz tudni érvényesülni.
2010. dec. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
annyi a dolog, hogy esélytelen az hogy én ezek mellett most akárámit csináljak...
2010. dec. 28. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!