Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha magán ortopédiára elmegyek...

Ha magán ortopédiára elmegyek akkor ott kaphatok tesiből részleges felmentést? Gerinferdülés miatt

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ebben nem vagyok biztos. Engem teljesen felakartak menteni, viszont ennek a feltétele az volt hogy gyógytesin avagy gyógyúszáson rendszeresen megjelenek. Nem biztos hogy jobban jársz mint rendes tesivel. Én inkább nem mentettem fel magam, és kértem feladatokat amivel javíthatok a gerincem helyzetén, és ezeket önállóan csináltam itthon a saját érdekemben.
2010. dec. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és olyat nem lehet hogy otthon elvégzi valaki a gyakorlatokat?
2010. dec. 25. 23:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
23:01-es milyen gyakorlatokat végzel otthon?
2010. dec. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
amúgy konditerembe járok meg minden csak vannak bizonyos dolgok a tesiben amiket utálok (főleg a gyűrű, fejen/kézen állás,stb. + a tanárt sem csipázom
2010. dec. 25. 23:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében a gyógytesi helyettesítette volna a testnevelés órákat, tehát nekem ezeken kötelező lett volna megjelenni. Tudtommal elég nagy problémának kell lennie ahhoz, hogy valakit feltétel nélkül felmentsenek tesi alól (nálunk pl egy csípőficamos leányzó volt teljes felmentett). Maximum könnyített tesis papírt adnak, de nálunk azt sem szívesen, amit meg is értek, mert sokan visszaélnek vele. Mivel én iskolámhoz képest vidékinek számítottam, a gyógy órák pedig délután lettek volna nem tudtam volna megoldani, hiszen ha hazajövök nem érek vissza gyógytesire, ha bent maradok a városban, akkor 2-3-4 órákat kellett volna lézengenem a városban. Így inkább amellett döntöttem, hogy csinálom itthon amit tudok, illetve eljárok úszni amilyen sűrűn csak tudok (és van kedvem, ilyen hidegben azért annyira nincs :S), és ennyi...

Nyújtó, lazító feladatokat kaptam leginkább, illetve egy két gyógytesin azért voltam, igyekszem azokat is csinálni (pláne ha fáj a hátam), amiket ott csináltunk. Ha időm és hangulatom engedni úszni is elmegyek, a hátúszás is iszonyat jót tesz! (érezhetően jót)

2010. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, akkor te el akarod bliccelni a tesi órákat. Tesizni kötelező mert, ha nem a tanóraira mész, akkor a gyógytesi kötelező, ha részleges a felmentésed, akkor is kell a gyógytesire.


Mellesleg gerincferdüléssel nem a legjobb dolog konditermet látogatni, vagyis nem mindegy mit csinálsz ott.

2010. dec. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem értelmezed jól.

Nekem régebben is kellett volna menni elvileg ortopédiára gerincferdülés miatt de nem mentem, mivel nem akartam gyógytesire járni.

Azóta volt egy sima vizsgálatom és nem szóltak semmit a gerincemre hogy baj lenne vele.

De a tesiórákon utálom ezeket a gyakorlatokat csinálni ezért gondoltam hogy felmentést kéne szereznem mert ha még van gerincferdülésem akkor arra meglehet adni.

Nincs bajom a tesiórákkal amúgy tehát nem "el akarom bliccelni".

2010. dec. 26. 22:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!