Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam az első vizsgámon...

Megbuktam az első vizsgámon és most nagyon el vagyok keseredve elment a kedvem az egésztől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Meghúztak biokémia vizsgán,pedig heteket tanultam rá még éjszaka is és mégse sikerült.Akik kipuskázták egészet könyvből ötösöket kaptak de nekem nincs pofám és nem is merek puskázni én a saját tudásommal akarok sikereket elérni,de ezek szerint nincs is saját tudásom.Elment az egésztől a kedvem...
2010. dec. 22. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne csüggedj!

Az egyetem sajnos ilyen, van hogy hiába tanulsz rohadt sokat, ez lesz a vége.

Ennél még rosszabb, ha azért buksz meg, mert a tanár olyan hangulatban van (szóbeli vizsga). Erre is van példa sajnos, egyik másik egyetemen egyes tanároknak túl nagy hatalmuk van, és senki nem ellenőrzi őket.

Te tudod, hogy tanultál rá, készültél, akkor a lelkiismereted tiszta lehet. Legközelebb még többet tanulsz, és menni fog. Ez sajnos ilyen :( ne add fel, túl kell élni. Sajnos elkerülhetetlen hogy megtörténjen az emberrel...

2010. dec. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem mindig rajtad múlik, hogy sikerül-e a vizsga. A tanáron is sok áll, meg az aktuális hangulatán. Lehet ha jó a kedve, akkor segít és megadja a kettest, de lehet hogy elmondatja a tételt ami sikerül, és addig kérdez a többiből amíg valamit nem tudsz és nem enged át.

Az egyetem sokszor ilyen, hiába neked van igazad, nem azt kapod vissza amit érdemelsz.

Mivel még csak most kezdődött a vizsgaidőszak, valószínűleg A-vizsgán voltál, meg az elsőn. Most kitapasztaltad hogy milyen módon kér számon a tanár, hogy kell felkészülni, hogy azokat tudd amit ő elvár, és a B vagy esetleg C vizsgára már célzottan tudsz tanulni (vagy ha amúgy is tudod az anyagot akkor csak ismételni hogy ne felejtsd)

2010. dec. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Ne keseredj el, van ilyen.

Engem is ma buktattak meg.A kettesért mentem szóbelizni, másfél óra után közölte, hogy erre nem tud kettest adni. Igazából szerintem nem is akart átengedni, de legalább az első 10 percben közölhette volna, és akkor nem késtem volna le a vonatom.

2010. dec. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit tégy? Csináld magadért. Ne a tanárért, ne a szüleidért, ne a bizonyítási kényszerért, ne a jövőbeli pénzkereseti lehetőségért, csak szimplán azért, mert szeretnéd és érdekel. Ha így van, akkor nem fog zavarni az ilyen, mert nem engeded meg, hogy egy idióta olyan szinten beleavatkozzon az életedbe, hogy komplett dolgoktól elmenjen a kedved.

Én azt láttam, hogy csak azok tudták stressz és idegeskedés nélkül elvégezni az egyetemet, akik ilyenen nem akadtak fenn. Túl sok idegesítő dolog van a magyar felsőoktatásban ahhoz, hogy megérje komolyabban törődni vele :)

Sok sikert a vizsgaidőszak hátralevő részéhez.

2010. dec. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!