Milyen körzőt vegyek?

Figyelt kérdés

Műszaki középiskolába kéne, egy gyors ábrázoló Faber Castell körző, a következő típusok közül melyik vált be nektek? És melyik a pontosabb "jobb" a FC v. a Rotring?



[link]


2010. dec. 22. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Én minél egyszerűbbet vennék, még is olyat ami kézre áll és mindent "tud", amit neked majd kell! Fölösleges megvenni a legdrágábbat, nézd ki valamelyik középkategóriást. Én pl ilyen agyon csicsázottat nem vennék mint ezen az oldalon egyik másik! Mindenképpen próbáld ki őket amennyiben erre lehetőséged van és majd meglátod melyikbe szeretsz bele! A Faber Castell és a Rotring is jó és megbízható márka, még sosem csalódtam bennük, szerintem bármelyiket is választod jól jársz vele!
2010. dec. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem ez van, és bevált:

[link]


Az a lényeg, hogy csavaros legyen a állítója, ezek a kézzel nyithatóak nekem mindig elcsúsztak a sokadik kör után.

2010. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legyen stabil, ne lötyögjön, tudd folyamatosan állítani, azaz jól csússzon, de ne állítódjon el magától. Ezt a tulajdonságát elvileg a fogójához közel lévő csavarokkal tudod állítani. Ezenkívül ne hegyezett legyen, hanem élezett. Ha térképen akarsz méricskélni vele, akkor nem baj ha van egy fém hegye is, amire a grafithegyét le tudod cserélni, hogy ne kenje össze a térképet. Csavarhúzó, tartalék hegyek, csiszolópapír az élezéshez nem árt ha vannak a készletben, minden egyéb felesleges.


Ha gyorsan akarsz szerkeszteni, akkor jobb ha nem csavarral állítható a nyílása, de a pontosságot javítja, csak úgy egy kicsit szöszmötölősebb. Mikor papíron szerkesztesz azonban mindenképpen oda kell figyelni, ha pontosan akarsz dolgozni, szóval nem jársz sokkal rosszabbul az egyszerűbbel.


Nekem amúgy egy Rotringom van, ami tök jól működik, Faber Castell körzőt még nem próbáltam.

2011. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!