A pszichológiát, miért mondják "büfés szaknak"?
sztem az a büfé-ruhatár szak amivel teljesen nyilvánvaló, hogy nem lehet majd elhelyezkedni. anglisztika, példa erre.
a pszichológia az határeset.
Bölcsész szakokat szoktak annak mondani általában, meg azokat, amikkel nem lehet elhelyezkedni, mert már túlképzés van belőlük.
Amúgy szerintem bölcsész szakok közül sem mind büfészak, bár van egy-kettő olyan is. Én is bölcsészen tanultam (szociológia), és nem hinném, hogy az büfészak lenne.
Aki a pszichológiára azt mondja, hogy büfés szak, az baromira nem tudja miről beszél. A pszichó a társadalomtudomány és természettudomány határán áll, ennek megfelelően többféle tárgy van a szakon. Ez nem nevezhető bölcsész szaknak, ha egyszer a hallgatók több féléven keresztül tanulnak olyanokat mint az anatómia, neurológia, statisztika... Eltérő, hogy melyik intézményben mire helyezi a hangsúlyt, de van ahol kifejezetten a tudományos szemlélet kerül előtérbe és részletesen tanulnak kutatásmódszertant és különböző kutatásokat is végeznek.
Mondani sem kell szerintem, hogy nem csak ezen a szakon van túlképzés/túljelentkezés...
A pszichó diploma eléggé behatárolja, hogy milyen területen akarsz elhelyezkedni, de ahhoz, hogy rendesen munkád legyen elengedhetetlen az MA képzés, ahol kiválasztod a területet amivel foglalkozni szeretnél (munka-és szervezet pszichó, klinikai, tanácsadás, iskolapszichológa, stb.)
De nem büfés szak, az tuti :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!