Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki leírná nekem az azonoss...

Valaki leírná nekem az azonosságokat egyszeruen és világosan? ilyenekre gondolok hogy (a+b) ^2=a^2+2ab+b^2 ezt az egyet tudom és szunet után kulonbozetiek belole tudom hogy a google barátom de abbol az égvilágon semmit nem értek

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 22:27
 1/10 anonim válasza:
Figyelj órán, egyél sok spenótot!!!!!!
2010. dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezeket nem kell megérteni csak bemagolni.
2010. dec. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

(a+b)^2=(a+b)*(a+b)


(a+b)*(a+b)=a^2+ab+ba+b2=a^2+2ab+b^2

(szoroztam minden tagot minden taggal)

amúgy meg meg kell tanulni csak az ilyeneket nem olyan bonyolult és nem kell sok középszinten fejből

2010. dec. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bretso ***** válasza:
75%

Nevezetes azonosságok


(a+b)²=a²+2ab+b²

(a-b)²=a²-2ab+b²

(a+b)(a-b)=a²-b²

(a+b)³=a³+3a²b+3ab²+b³

(a-b)³=a³-3a²b+3ab²-b³

a³+b³=(a+b)(a²-ab+b²)

a³-b³=(a-b)(a²+ab+b²)


Ezen nincs mit megérteni. Elvégzed a műveleteket és ezt kapod, de ha megtanulod nem kell szenvedni a számolgatással.

2010. dec. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
hallottál már olyanról, hogy függvénytáblázat????
2010. dec. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Minden benne van a függvénytáblázatban, feltételezhetően a matek könyvedben és ha nem linkeskedsz órán, akkor a füzetedben is.

Hihetetlen a sötétség...

2010. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normálisaknak!=)

az ilyenek mint az utolsó elmehetenek a jo budos pi**ába..

tudod: okosabb lennél, ha csondben maradtál volna (matekkonyvem nincs, 3 hete elhagytam igért egyet egyik ismerosom: arra várok;)

de gondoltam ha már itt mindenki ilyen segitőkész akkor meg merem kérdezni:P

tehát ha te ilyen stílusban tudsz csak válaszolni akkor mi a jo budos francnak regisztráltál ide?:D vlaszolj nomálisan vagy sehogy mert erre az egvilágon senki sem kiváncsi

nah puszi pacsi; kinek mi:D:D

2010. dec. 21. 10:45
 8/10 A kérdező kommentje:
Amugy értem hogy et csak meg kell tanulni, de ha googleba irom, akkor csak 20 soronként irja le és egy csomo midnent belemagyaráz, nekem a 4. válasz pontosan megfelel:)
2010. dec. 21. 10:52
 9/10 anonim ***** válasza:
És függvénytáblázatod meg füzeted sincs, kis gyökér????
2010. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolso!

nem vagyok gyokér

ismersz tán?:D:D

vay ha valaki nem zseni vagy meg meri kérdezni ezen a tetves oldalon hogy mi a helyzet akkor már gyokér? tudtommal ez az oldal azért van hogy amire kiváncsi vagy.. megkérdezd

nem kotekedni kéne folyamatosan, hanem normálisan válaszolni.. kis gyökér!:D

2010. dec. 24. 00:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!