Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvos a jogi vagy a termész...

Az orvos a jogi vagy a természettudomány szakok a legnehezebbek?

Figyelt kérdés
Te,hogy rangsorolnád?
2010. dec. 15. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ott kezdeném hogy a természettudományi szakokat szétbontom:

-matek

-fizika

-biológia, kémia, földrajz


Nemrég valaki feltett egy olyan kérdést, hogy az orvosit vagy a matekszakot nehezebb-e elvégezni?


Érdekes válaszok születtek de véleményem szerint ez fejezi ki legjobban a dolgokat:


"hogy akarod összehasonlítani, miben mérve? veszel véletlenszerűen száz embert, abból hány tudná elvégezni az orvosit, és hány a matek szakot? Vagy megnézni, hány embert vesznek fel, és ebből hány végzi el?


E kettő szerint szerintem a matek nyerne. Matekra elég könnyű bekerülni, és találkoztam már olyannal is, aki azért jött matekra, mert a jelentkezésnél nem tudott dönteni, és a kék könyv pont ott nyílt ki. Az ilyen emberek aztán persze lemorzsolódnak, és a 3 éves BSc-s Matematika alapszakra felvett 250-300 emberből is csak 10-15 végez 3 év múlva a matematikus, alk. mat, tanári és elemző szakirányok mindegyikén, ami kb. az 5öde az összes felvettnek. Orvosira meg nehéz bekerülni, oda már eleve egyfajta elit kerül csak be, akiknél csak nem ilyen durva már a leszakadási ráta - gondolnám én, de majd max az orvosisok kijavítanak.

Ráadásul az orvosira menők nagy része azért tisztában van vele, hogy ő ott vért fog pisilni a diploma megszerzéséig, mire számíthat, míg a matekosok egy jó részét az egyetemen éri a sokk, hogy a matematika lényegesen mélyebb, mint egy szögfelező megszerkesztése, vagy másodfokú egyenletek oldogatása. Tehát aszerint összehasonlítani, hogy hány százalék morzsolódik le, nem feltétlen korrekt.


A másik lehetséges mód, hogy ha véletlenszerűen választanánk ki 100 embert, hány tudná elvégezni egyik vagy másik szakot. Itt csak találgatni lehet, de valószínűleg a matekot kevesebben, mert ahhoz speciálisabb beállítottság kell, mint orvosira. Eszerint értelmezve talán rá lehet mondani, hogy a matek nehezebb.

De befektetett munkában orvosin többre van szükség"


Tehát az én véleményem:


1. Matek

2. Orvosi

3. Fizika

4. Jog

5. Kémia, Földrajz, Biológia stb.

2010. dec. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Az elsőnek abban igaza van, hogy a lemorzsolódás tényleg nem feltétlen mutatja a szak nehézségét.

Én orvosira járok, és itt tényleg lényegesen kisebb része hullik ki az embereknek, mint természettudományi szakokon. Pont azért, mert egyrészt már bekerülni is nehéz, másrészt szerintem nem sok olyan ember van, aki azt mondja, hogy: "nem tudom mi akarok lenni, úgyhogy elmegyek orvosira..":D


Hogy 100 emberből melyiket végeznék el többen, az is érdekes kérdés. Hiszen tény, hogy a matekhoz kell egyfajta beállítottság, az orvosinak viszont nagy része magolás, de:

Azért azt vegyük hozzá, hogy sok ember alapból nem bírja a vért, elájulna a boncolásokon stb...


Meg egyébként is. Ez szerintem érdeklődéstől és beállítottságtól is függ. Imádom a szakomat, eszembe sem jutott soha, hogy mást kellett volna választanom. Néha tényleg elég szenvedős, de csak azért is megcsinálom, mer ezzel szeretnék foglalkozni.

Ha el kellene mennem jogot tanulni, lehet már az első évben kibuknék, mert sokkal nehezebb olyan dolgot tanulni, ami egyáltalán nem érdekel.

Márpedig számomra a jog nem túl érdekes:S

2010. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szubjektív. Orvosis vagyok, ezért én nyilván azt mondom, hogy az orvosi (de a legjobb is számomra), de nagyon függ attól, hogy kinek mi az erőssége. A jog azért nehéz, mert baromi sokat kell seggelni, és magolni. A természettudományos szakok azért, mert nagyon pontosan érteni kell a logikáját. Ha matekon, vagy kémián nem érted azt, hogy miért van úgy ahogy van, hiába magolsz, elbuksz rajta. Az orvosi meg ötvözi a kettőt. Anatómiából nagyon sokat kell magolni (pl. a csontok összes kis kitüremkedését kell tudni latin névvel, vagy minden izom eredését/tapadását/működését/beidegzését kell tudni, ami szintén tetemes mennyiség (csak az alkaron van vagy 20 izom)), viszont biokémiából meg érteni kell, mert két másodperc után kiderül, hogy valóban érted, vagy csak bemagoltad, és meghúznak. Szóval mindegyiknek megvan az a tulajdonsága, hogy miért nagyon nehéz. Ha mégis sorba kéne rakni, akkor így raknám (ez persze nem objektív):

1)orvosi

2)TTK

3)jog

2010. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!