Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2-3 év múlva mennyivel lesz...

2-3 év múlva mennyivel lesz nehezebb bekerülni egyetemre?

Figyelt kérdés

Most vagyok 4.-es a gimiben, de egyelőre nem szeretnék tovább tanulni. A legtöbben nem helyeslik ezt, többek között azért nem, mert szerintük néhány év múlva már lényegesen nehezebb lesz bekerülni egy jó egyetemre. Valóban így van ez?

És még egy kérdésem lenne. A legtöbb osztálytársam és tanárom totálisan idiótának néz emiatt a "tervem" miatt. Elég jól tanulok, ezért nekik evidens, hogy továbbtanuljak. Fogok is, természetesen, de nem most. Szerintem sokan mások is így csinálják, nem közvetlen érettségi után tanulnak tovább. Nem?


2010. dec. 14. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Most csökkentették a felvehetők létszámát összességében 15%-kal, ezen belül a természettudományos képzésre felvehetők létszámát 25%-kal.
2010. dec. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
miért nem akarsz továbbtanulni most, mit szeretnél helyette? ha nem most mész akkor nem lesz később kedved tanulni hidd el
2010. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
megértem hogy pihennél annyi év folyamatos tanulás után. Én is így tettem, 5 évet kihagytam és sajnos utólag megbántam. Nemcsak azért mert mostanra diplomám lehetne és jobban tudnék érvényesülni, hanem mert 5 évig nem használtam tanulásra az agyam és sajnos ezt nagyon megérzem. Most sokkal nehezebben tanulok pedig azelőtt nagyon könnyen jegyeztem meg dolgokat most meg erőlködnöm kell. Sokkal jobb lett volna nem kihagyni éveket.
2010. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
így igaz, ha sokáig nem használod az agyad aktívan tanulásra, utána sokkal nehezebb visszarázódni. egy évnél többet nem nagyon érdemes kihagyni.
2010. dec. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nem fogok egyetemre járni, még fogok tanulni. Tudom, hogy edzésben kell tartanom az agyam. És hál' Istennek(?) nagy a tudásvágyam. Egyébként au pair akarok lenni. De ugye fel fognak venni később is?
2010. dec. 15. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!