Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eléggé elrontottam az érettség...

Eléggé elrontottam az érettségimet:/ Mit tehetnék? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Idén májusban érettségiztem, és nem sikerült vmi jól. Sajnos nem foglalkoztam vele eleget, pedig nem vagyok buta, csak lusta voltam...

Matekom:31%, Töri:54%, Biosz:52%, Angol:61%, Magyar70%...

Igaz, felvettek egy felsőfokú képzésre, bár olyanra ami egyáltalán nem érdekel. Szerencsére nem sok év múlva, hanem még most megjött az eszem (tudom, hamarabb kellett volna, akor amikor érettségire kellett volna készülni, de én örülök kicsit, hogy legalább most észhez tértem)...

Szeretnék egészégügyi fősulira/egyetemre járni, ehhez főként magyar, biosz, kémia érettségi kell általában...

Mit tudnék tenni, javítsak bioszból? Érettségizzek le kémiából? Mennyi időbe telne?:S Magam alatt vagyok, hogy így elrontottam az életem, de szeretném helyrehozni. Kérlek normális válaszolók, segítsetek, mit tehetnék!


2010. dec. 14. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez már óriási pozitívum, hogy felismerted a helyzetedet és azon vagy ,hogy változtass. :) Én is hasonló helyzetben voltam igaz, nekem 4.-be esett le a tantusz,de nem sikerült a felvételim úgyhogy most újra megyek bioszból, kémiából meg szerzek még egy nyelvvizsgát,remélem:D

Szóval ha tényleg az eü. érdekel(engem is XD) akkor tanulj, és ne add fel. :)


[link]


Itt van bioszból és kémiából is egy kis segítség. :)Sok sikert!

2010. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Midnenképp jársz vami előkészítőre és hozd fel magad. Semmi nincs még veszve. Inkább azt gondold át még 1-szer hogy mindenképp egészségüygel akarsz-e foglalkozni.
2010. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ha tényleg biztos vagy benne, hogy mást szeretnél tanulni, akkor láss hozzá. Nem lesz könnyű dolgod felkészülni, de ne add fel! Keress felkészítő tanfoyamokat, vannak érettségi előkészítő könyvek. Esetleg beszélj régi tanáraiddal. Biztosan szívesen segítenek - ráadásul örülnek, ha volt diák látogatja meg őket-, adnak tanácsokat.

Legrosszabb esetben "elvesztesz" néhány évet, mire az egészségügyben tudsz elhelyezkedni.

Én drukkolok neked!

2010. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tanulj rohadtsokat a felvételi tárgyakból, érettségizz, hagyd ott a mostanit és jelentkezz ahová szeretnél
2010. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
remélem az "egészségügyi fősuli" alatt nem az orvosit érted, mert arra esélyed sincs, megpróbálni is felesleges. viszont nyugodtan érettségizhetsz újra, semmi nem történik, sokan vannak így. csak most már fizetned kell érte és a magánórákat is neked kell pénzelni, hogy felkészítsen valaki. bár szerintem kémiából meg biológiából középszintűre egyedül is fel lehet készülni, mert nagyon egyszerű (én vegyészmérnök vagyok és érettségiztem mindkettőből)
2010. dec. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Őszre bármelyik három felsőfokú érettségire is, fel lehet készülni bármelyik három tárgyból egyedül is. A tavaszi értéségire már csak csak három 90+%-os középfokút lehet csak összehozni. És egy év kell kb. egy szorgalmas embernek egy nyelvvizsgához. Ha tényleg okos vagy és szorgalmas leszel akár egy-másfél év alatt csak tisztán nyelvtanulással, könnyen leteheted a felsőfokot is. Viszont kerüld el a tanfolyamokat, mert azok max középszerű oktatást adnak ugyan is, többség úgy is lehúzza a többit. A csúnya lányok szakképzet nyelvtanárként is magántanárok olcsóbbak, mint egy tanfolyam. Főleg, mert ha szorgalmas leszel a tanulás egyes szakaszaiban, van csak szükség tanára.
2010. dec. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Főleg, mert ha szorgalmas leszel a tanulás egyes szakaszaiban, van csak szükség tanára.*

Főleg, mert ha szorgalmas leszel a tanulásban, akkor csak egyes szakaszaiban van csak szükség tanára.

2010. dec. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
06:10-es Miért? "remélem az "egészségügyi fősuli" alatt nem az orvosit érted, mert arra esélyed sincs, megpróbálni is felesleges." + két nyelvvizsga egy-két évtanulás és félévtanulás az emeltszíntű érettségire miért nem elég? (tudjuk csak az első évben, számítják a hozott pontokat).
2010. dec. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!