Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás. Minek tanuljak...

Továbbtanulás. Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Gimibe járok,most vagyok 10.-es és nem tudom milyen faktot válasszak.4-5-ös tanuló vagyok,viszont semmiből sem vagyok olyan kimagasló,hogy húúúú ő aztán nagyon jól tudja.Viszont az egészségügyben szeretnék elhelyzkedni.Vélemények ? Orvosi kilőve,mert nem érzem,hogy elég eszem lenne hozzá..
2010. dec. 13. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:

egészségügyi szervező?

diplomás ápoló?

ha megy a matek és érdekel a műszaki akk. bionika.esetleg képalkotó diagnosztikus?

2010. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Viszont az egészségügyben szeretnék elhelyezkedni"


Egyértelmű: reáltárgyak (kémia, biosz, fizika, matek)


Ezekből állíts össze egy párost. Ha jó vagy idegennyelvekből azt veheted még mellé, bármikor jól jön..

2010. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
60%

az orvosin nem csak az ész a kérdés hanem az érzelmek és az a bizonyos tűz...

Amúgy lehet kapni pár ezer ft-ért olyan könyvet amiben benne vannak a megye vagy az ország összes fősulija és ha szétnézel benne lehet hogy találsz olyat ami tetszeni fog!

2010. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
ne viccelj, nem kell emiatt lemondanod az orvosiról , oda egyáltalán nem kell ész, sokkal inkább segg, szal sztem ne lődd ki!
2010. dec. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
fizikát nagyon szeretem meg a bioszt ez a kettő a kedvenc tantárgyam,de félek,hogy még sem vagyok elég jó hozzájuk.Németből nagyon jó vagyok és külföldön is szeretnék elhelyezkedni.
2010. dec. 13. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát pedig kell az orvosira ész, mert ha nincsen akkor alap dolgokat nem fog tudni. Sok mindent nem tanítanak meg amiket magadnak kell összekötni, összepárosítani más tantárgyakkal. Ha ez a képesség nincsen meg akkor nem lehet elvégezni az orvosit.

Amúgy meg ha nem akarja, mit kell erőltetni?

Rengeteg más szakma van az egészségügyben...

2010. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Orvos is lennék csak nincs elég önbizalmam.azért köszi :)
2010. dec. 13. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam 10.-ben, hogy nem éreztem magamban, annyi erőt, hogy orvosnak menjek. Aztán 11ik karácsonyán fejbe vágtam magam, hogy milyen hülye hozzáállás ez :D És most első éves vagyok az orvosin, életem legjobb döntése volt :) Ide tényleg nem kell annyi ész, csak sok-sok seggelés, főleg az anatómiához. Ha elszánt vagy, sikerülhet :)
2010. dec. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én is lebeszéltem magam az orvosiról (ugyanúgy mint most te), de mégis eü. vonalon maradtam, az 1. hozzászóló által ajánlott képalkotó szakon. ha sikerül elvégeznem (és miért ne sikerülne) akkor lehet h megpróbálom az orvosit. mert mindenre képes vagy, csak el kell hinned magadról és könnyebb feladni az álmaidat mint harcolni értük.

Egyébként jó látni hogy nem mindenki büfészakra (marketing,pr, kommunikáció) vágyik, hanem valami értelmeset szeretne tanulni.

főiskolai szinten ezek közül a szakok közül választhatsz (Bp.-en):


szülésznő

mentőtiszt

ápoló

népegészségügyi ellenőr

dietetikus

képalkotó diagnosztikus

optometrista

védőnő


A képalkotó azért ajánlható mert azt mondták nekünk hogy ez a legnehezebb a többi közül (és ha orvosira akarsz járni, nem árt megszokni a magasabb követelményt). Nem túl sokan tanulnak ezen a szakon, külföldi munkavállalás esetén nagyon jó életszínvonalat lehet teremteni vele.


Az optometrista szakon nagyon sokan tanulnak, de főleg azok akik optikai szaküzletet akarnak nyitni, vagy már ebben dolgoznak. Optika/fizika iránt nem árt ha kedvet érzel.


Mentőtisztin főleg pasik tanulnak :) mivel állítólag kocsin csak ők vonulhatnak, a nőket max.diszpécsernek teszik be (feltételezem mert a nők nem tudnak úgy beteget mozgatni a fizikai tulajdonságaik miatt).


A szülésznői szakot is tudom ajánlani, nagyon érdekes, én gondolkodom hogy felveszem párhuzamosba, mert ezt a diplomámat jól kiegészítené ez a szülésznői diploma. Nem gondolnám nehéznek ezt a szakot.


Ápolói szaknál: hiába lesz diplomád, ugyanazt csinálod majd mint egy szakképzett nővér, szóval nem leszel rögtön főnővér még mielőtt erre gondolnál. Ezt is legszögezték az első időkben nálunk a miheztartás végett.


népeg.ellenőr: sokakat az ántsz küld erre a képzésre. elég unalmas lehet. szerencsére nekünk csak 1 népeges tantárgyunk volt, de bonyolult és unalmas volt.Amellett nem nagyon lehet szerintem külföldön hasznosítani csak akkor ha biztos vagy benne hogy mindenképpen ebben a szakmában és itthon szeretnél dolgozni.


Védőnő: ua. mint a népeg: csak akkor ajánlanám ha itthon akarsz véglegesen elhelyezkedni, amúgy nem hiszem hogy nehéz.


ha van kérdésed tedd fel nyugodtan, amire tudok igyekszem válaszolni.

2010. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a gyógytornász és a szülésznő nagyon tetszik.nehéz ide bejutni ? külföldön is ellehet helyezkedni ?
2010. dec. 16. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!