Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen különbségek vannak a...

Milyen különbségek vannak a közép-és emeltszintű angol érettségi között?

Figyelt kérdés

Pl. az emeltszintűn -a középszintűvel szemben-:

- mikre fektetik a hangsúlyt?

- milyen kérdésekből van több?

- miben és mennyivel nehezebbek a kérdések?

- vannak-e olyan feladatkörök, témák -bármi-, amit középszintűben nem, de emeltben kérdeznek?


Ilyenekre lennék kíváncsi, de írhattok még más fontos tudnivalókat, ha eszetekbe jutna...


+: Ha van egy középfokú angol nyelvvizsgám, képes lennék emeltszinten érettségizni angolból ennyi tudással?


2010. dec. 2. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Tárgyanként más és más. Az egyértelmű, hogy sok dolog, ami középszinten nem kell, de emelt szinten igen.


Legegyszerűbb, ha az OM honlapján megnézed azt a tárgyat, ami téged érdekel. Tételek, követelmények, mintafeladatsorok is vannak fent.

2010. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Angolból emelteztem 3 éve, és egyértelműen nehezebb, az emelt. Gyakorlatilag a középszintű egy alapfokú nyelvvizsga szintjével egyenlő (annál kicsit több), míg az emelt egy erősebb középfokot kíván. Ha aktív az angoltudásod (nem régen csináltad a nyelvvizsgádat), akkor nem lesz nehéz az emelt angol, 75% fölötti eredménnyel simán meg tudod csinálni.
2010. dec. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapfok - Középszintű érettség - Középfokú nyelvvizsga - Emelt érettségi - Felsőfokú nyelvvizsga

Nagyjából ez a sorrend.

Az, hogy neked van középfokod koránt sem jelenti azt, hogy menne az emelt szint. Az egyik a nyelvtanra hegyezi ki a feladatokat a másik már inkább a szókincsre.

Nem tudom, hogy mihez kell, de ha továbbtanuláshoz akkor jobb megcsinálni egy középszintű érettségit ami kis szerencsével és a feladatok begyakorlásával 95% is meglehet aztán a mellé még lerakni egy középfokot... Mintsem emelt szinttel kínlódni.. Ráadásul az emelt 60%tól 5ös ugye, viszont az pontban 80%ot tesz ki egy középszinten, viszont a különbség a két érettségi között hatalmas!

Érdemes utánajárni ha érdekel a dolog a neten. Fent vannak ugyanis az elmúlt években megszerkesztett hivatalos érettségik emelt szinten! Google a barátod!


Aztán ha szeretnél egy példát akkor felelevenítek neked egyet amin én anno dobtam egy hátast...

Szóval adott egy szöveg amiből hiányoznak szavak.. Meg van adva minden kihagyott részhez (3szó) A B C és a te feladatod az, hogy beírd a megfelelőt. Ugye tipp mix... hehe, csak nem élesben! Na viszont ez eddig nem tűnik nehéznek meg mosolygós.. A szöveg sem túl nehéz, viszont a beillesztendő szavak már durcik mivel szinte ugyan azt jelentik ! Vagyis, ha egy ócska szótárba beírod őket akkor a 3 jelentése azonos. Itt egy példa: behaviour, manner, attitude

Na és akkor a szövegkörnyezetből kiindulva gyere rá, hogy melyik kell oda. Nos ha szerencséd van és ismered ezeket a szavakat (én ismertem..) akkor sem biztos, hogy alkalmazni is tudod őket.

És ez még egy könnyű trio volt... Volt olyan amelyiken besírtam! Szóval a nyelvtan így nyilvánul meg!

2010. dec. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!