Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia BSc - MSc - PhD...

Biológia BSc - MSc - PhD Mennyire lenne nehéz?

Figyelt kérdés
Szeretnék kutató lenni, nagyon érdekel a biológia és szeretnék ez irányban dolgozni később. Még van egy évem gimiben, utána jelentkeznék biológia szakra. Utána mennék mesterképzésre, majd amit már sokan mondtak is már, jó ha utána jönne a PhD. Ez összesen lenne 8 év. A kérdésem az lenne, hogy ezt mennyire lenne nehéz elvégezni? Azt hallom, hogy bekerülni könnyű, bent maradni a nehéz bioszon, de mi van a többi évvel? Mint a 8 év ennyire nehéz? Az egyik oldalon olyat olvastam, hogy az ügyesebbek jelentkezhetnek PhD képzésre is később. Ez hogy "ügyesebbek" hogy értené? Úgy hogy nehéz odáig eljutni, vagy már olyan kevesen mennek a MSc után még tanulni? Sajnos nincs olyan ismerősöm, akit kérdezhetnék ilyen téren. Mik a lehetőségeim később? Mennyi a fizetés? Nehéz munkát találni? A felvi.hu sok mindent ír lehetőségek terén, de van pár dolog amit ott sem találok, és van olyan is, ami kissé zavaros, főleg ami a szakosodásokat és a munkalehetőségeket illeti.
2010. dec. 1. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

helló, ha szereted a bio minden részét, hm.. növények, állatok, mikroorganizmusok, gombák..blablabla.. akkor neked találták ki. Bekerülni könnyű,bennmaradni is, ha tanulsz eleget és képes vagy minden apró kis marhaságot megtanulni mondjuk a gyökérről, levélről.. én is ezt tanulok még egy darabig, aztán dobbantok mert ne az én műfajom ez, valahogy nem jön be, hogy hagymát meg paradicsomot boncolgatok..

de sok sikert kívánok neked! :D

2010. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Maeglin ***** válasza:
74%

Szia!


Én a Pécsi Tudományegyetem, Természettudományi Karán vagyok végzős Biológus MSc-s.


Az én időmben 2006-ban még nehéz volt bejutni (hozzánk: 123 pont, ELTE 130) ez még a 144pontos rendszer volt. Azóta nevetséges bejutási színvonal, amit jelez az is, hogy egyre kevesebben jutnak át MSc-re. Nekünk, mint ahogy írtam magas volt a léc, ezért erős évfolyam jött össze, de 90 emberből csak 24-en vagyunk MSc-n. Alattunk már száz fölötti a létszám, akit felvesznek, de így is kevesebben vannak az elsős MSc-sek.


A bennmaradásról: Benn lehet maradni! Kemény munkával, de lehet! Azt nem mondanám, hogy könnyebb lesz évről évre. Mivel új a rendszer ezért 3 évre szorították le a régi 5év anyagát (de kivenni nem nagyon akartak :D). Ezért a BSc az seggelés (mármint tanulás, mert magolni bioszt nem lehet). Az MSc első éve meg életem egyik legkeményebb éve volt, az is tanulás, illetve a BSc-ben elkezdett kutatói munka folytatása. Most meg kevesebb a tanulás, de több a feladat (OTDK, cikkek, konferenciák, kutatás). Szóval nem egy alibi szak, kb nehézségében mint az orvosi (hú ezért lehet leszólnának, de így van).


PhD: nem az ügyes kerül be, hanem az okos, aki jól dolgozott kutatásban, illetve, ha ott akarod csinálni, ahol az első 5 évet, akkor szimpátia megbízhatóság is erősen befolyásol.


Fizetés itthon vicc szerintem, ahhoz képest, amit tett addig az ember, illetve amennyi munkája lesz vele. Az biztos, hogy nem napi 8 óra, inkább 10-12,plusz a hétvége is néha. Egy adjunktus ismerősöm havi 140-et kap készhez havonta (juttatásokról nem tudok). De létezik külföld is.


De én javaslom nagyon a szakmát, ha érdekel, tudod a biológiát, elhivatott vagy. Egyébként hova mennél, és milyen terület érdekel?


Ha esetleg lenne kérdésed írj nyugodtan privátban, igyekszem válaszolni is! ;)

Ui: Remélem nincs sok helyesírási hiba (közben immunológiát tanulok)

2010. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maeglin ***** válasza:
15%

Elsőnek:


Ez jó tetszett:D

Igen az első évhez ez is hozzátartozik. De korán sem kell szeretni a biológia minden ágát, elég ismerni,és tisztelni. Jó meg legyél abból, ami tetszik! :)))

2010. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az ELTÉ-ről csak annyit mondanék, hogy az összes BSC-s szak közül a Biológia BSc végzési aránya a legrosszabb. Az első bolognás évfolyamon alig 10% volt a 3 év alatt végzők száma.

Szóval nem gyaloggalopp. De ha elég szorgalmas vagy, akkor hajrá!

2010. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na azt is kalkuláld bele, hogy BSc-n is 7-8 félév a képzés, de arra is fel kell készülni, hogy esetleg valamiből buksz és ha nincs keresztfélév akkor könnyen csúszhatsz, főleg a ráépülőkből. pl a péci TTK-n van olyan tanár aki brahiból buktat nem kevés embert és nem a tudásuk alapján. Sajna vannak ilyenek, erre fel kell készülni.

Phd ig végigjárni nem egyszerű a dolgot, ha elvégezted a BSc-t és továbbra is ennyire tetszik a dolog, és tudod csinálni akkor irány az MSc, ott meg eldől, hogy érdemes-e tovább menni Phd-ra (tehát megvan-e benned az a plusz).

2010. dec. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*pécsi TTK-n
2010. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!