Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási problémáim vannak?...

Tanulási problémáim vannak? Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

20 éves, elsőéves egyetemista vagyok, és nem tudom, mi bajom van. A dolog a következő:


Nem tudok normális idő alatt megoldani egy-egy feladatot. Most például nemsokára megkezdődik a vizsgaidőszak, sok feladatunk van - beadandók írása, zh-k, tanulás a december-januári vizsgákra, kötelezők, és ha időben szeretnék végezni mindennel, jól kell beosztanom az időmet. De hiába igyekszem, hiába van meg bennem a jószándék meg a szervezőkészség, ha valami az utamba áll: történetesen az, hogy leülök megcsinálni valamit, és hosszú idő után még mindig úgy állok fel (vagy nem állok fel, hanem szorongva, idegesen ülök a feladat felett, fájó gerinccel), hogy nem, vagy alig csináltam valamit. Most pl. éppen egy beadandót írok/írnék már három órája; alig írtam egy oldalt. Nem is az van, hogy nem koncentrálok a dologra, vagy nem alakítom ki a megfelelő, zavaró hatásoktól mentes környezetet, mert ez mind megvan. Egyszerűen amikor leülök csinálni, valahogy lassú vagyok, aztán egy idő után, ha elakadok, valami pánikszerű szorongás vesz rajtam erőt, valamiféle tehetetlen állapotba kerülök, és akármit próbálok csinálni, nem haladok, és csak szorongok, ideges vagyok, nem tudok megnyugodni. Ez nem mehet így sokáig, mert ha ennyit ülök egy feladaton, csúszni fogok azok elvégzésében. Most háromnegyed tíz van - mire a beadandóval végzek, vagy hajnali három lesz, ami azt jelenti, hogy nem fogom tudni kialudni magam, másrészt meg hogy egy csomó időt elcsesztem, mást nem is tudtam ma csinálni. így nem haladok sehová... Ráadásul hetente két napot dolgozom is. Ha jól meggondolom, ez már régóta fennáll - soha nem tudtam órán úgy fogalmazást írni, hogy időben befejezzem, az érettségi időszaka alatt pedig majd' szívrohamot kaptam, úgy felidegesítettem magamat, teljesen kikészített idegileg.


Én szeretem azt, amit tanulok, lelkesedem a tanulmányaim iránt, sok minden érdekel - nem akarom, hogy ilyesmi gátat szabjon a jövőmnek. Mégis, ez valahogy egyre szorongatóbb, egyre rosszabb. Mi ez? Mit tudok tenni ellene?


2010. nov. 27. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
velem is pontosan ugyanez van..mi lesz később?:( órán foglamazést kellett írni,semmit se írtam:( nem jutott smemi az eszembe..és mire kész lennék vele:S higy fogok így egyetmre járni?:S 15/l
2010. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy nagy hibám, amíg nem ég a körmömre a feladat, el teszetoszáskodom. De amikor már a finisben kelle lenni akkor aztán jönnek a gondolatok, és megoldom. Amit kötelezően kell csinálni, mindig nehezen fogok hozzá, de amit spontán kell az nagyon jól megy. Nem tudok más tanácsot adni, mert én is olyan vagyok mint ti.
2010. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!