Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika mennyire függ a...

Matematika mennyire függ a tanártól? Könnyíti, vagy igazából rajtam/-d áll?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne a véleméynetek...
2010. nov. 24. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván függ tanártól is, de csak kis mértékben, hiszen máshogy adja elő ua.-t a témát. De végülis rajtad múlik, hiszen ha semmit sem tanulsz, elő sem veszed a füzeted, könyved, akkor ne várd el, h 3-as dogánál jobbat írj ...
2010. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Félreértessz :D 4-5ös vagyok matekból (emelt szintű matekra akarok menni, ezért aggódom csupán), de valószínű sajnos, hogy jövőre új tanárt kapunk, és tartok tőle, hogy esetleg nem értem majd meg, ahogy ő magyaráz.
2010. nov. 24. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem függ tőle. Én például (5ös vagyok matekból) a témát órán szoktam megérteni, és ha a tanár rosszul magyaráz, nem fogom megérteni. Szerencsére nagyon jó a tanárunk, de egyszer bejött egy hülye tanár helyettesíteni, és senki se értett az órából semmit, a tanár pedig tök ellenkezőket mondott, mint amiket a sajátunk a következő órán.

De szerintem emelt szintre (gondolom faktra?) biztos normális tanárt adnak, nálunk pl. az előbb említett tanárnak sosincs faktos vagy matektagozatos csoportja.

2010. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

erősen függ a tanártól is, hogy mennyire jól magyaráz, mennyire tudja felkelteni/fenntartani a gyerekek érdeklődését.

Meg talán még jobban függ a gyerek hozzáállásától is.

2010. nov. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)

Utolsó előtti: nálunk emeltnek hívják :D elvileg van közte valami különbség, de nekem gőzöm sincs róla, hogy mi... :))

2010. nov. 25. 17:06
 6/6 anonim válasza:
Úgy gondolom (saját tapasztalat), hogy a matematika nagyon is a tanártól függ. Nekem 4, évig nagyon jó tanárom volt nagyon jól magyarázott 4es ötös voltam, mert megértettem. Most 12ben kaptunk egy tanárt és semmit nem magyaráz el (sőt igazából nem tudja megoldani a feladatokat sem). szóval függ a tanártól mert el kell magyrázni és akkor érted meg amit magadtól persze nem biztos hogy menne...Ha valaki jól elmagyarázza a matekot szerintem megérthető, de ha nem, akkor nem hinném, hogy rájössz magadtól...persze ha leadta jól, akkor utána rajtad áll:)
2010. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!