Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kisgyermekgondozó és -nevelő...

A kisgyermekgondozó és -nevelő ugyanaz mint az óvónő?

Figyelt kérdés
És ha óvónő akarok lenni általános után gimibe kell mennem vagy elég szakközépbe?
2010. nov. 21. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. A gyermek gondozó a bölcsődékben van, az óvónő pedig az óvodákban. És nincs olyan, hogy egyik végzettséggel mehetsz a másikba is.

Óvónő képzés jelenleg már csak egyetem/főiskolán van.

Ha találsz valamilyen gyermekgondozói szakközepet akkor azt kéne megpróbálnod, hogy legyen valami alapod a fősulihoz.

2010. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát hogyha gyermekgondozóba megyek akkor utána még lehetek óvónő vagy mi?(Bocs nem túl jó a felfogásom)
2010. nov. 21. 12:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapból semmi sem tiltja meg, hogy mind a kettőt elvégezd.

De vannak gyermekgondozásra szakosodott szakközepek és onnan valamivel könnyebb lehet bekerülni a fősulira. Gimiből is simán be lehet jutni, de ha van valamennyi előképzettséged, úgy elvégezni is könnyebb, csak azért ajánlottam így fel.

2010. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kössz mostmár értem :]
2010. nov. 21. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!