Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan írjam meg az érettségi...

Hogyan írjam meg az érettségi tantárgy cseréjéhez a kérelmemet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a határidő lejárt. De most jöttem rá, hogy nem a megfelelő tantárgyat írtam be az érettségihez.

Írtam a kémiát, és biosz emeltszintet.

De szeretném megváltoztatni, de ehhez egy kérelmet kellene írnom.

Most itt ülök egy tollal, meg egy papírral...



Mit írjak?

Eggyáltalán hogyan kezdjem el?

Segítsetek!!!!


2010. nov. 20. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem világos a kérdésed, hova nem írtad be a megfelelő tantárgyat?
2010. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fakultációra gondolsz vagy mire? Mert érettségire február 15-ig kell jelentkezni! És azt a jelentkezést amúgy se lehetne megváltoztatni.

egyáltalán egy gy

2010. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na, egy újabb gyerek, aki "komolyan gondolja" a kérdését...
2010. nov. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most ebben az évben adtak egy papírt, amire be kellett írni azokat a tantárgyakat, amikből érettségizni szeretnénk.

Ezt nekünk október 15-éig le kellett adnunk.

Én bejelöltem a fennt említett 2 tantárgyat.

De meggondoltam magam: én már nem szeretném ezt a 2 tárgyat érettségire vinni.

Rettenetesen nehéz....

Hülye voltam, nem gondoltam át a helyzetet.

Szóltam a megfelelő tanároknak, hogy mit is szeretnék.

Erre azt mondták, hogy írjak egy kérelmet, mivel ennek a papírnak a leadásához a határidőnk lejárt.

Tudom, hogy majd csak februárban jelentik le hivatalosan, de tőlem kérvényt kértek.

Ezt nem tudtam, hogy hogyan kezdjem el.

Ennek a megírását.



De most már látom, hogy vannak olyan emberek, akik csak azért válaszolnak a kérdésekre, hogy valakit lefikázzanak.


Segítséget kértem, nem mást...

Tudtommal erre való ez az oldal.

De ezek szerint tévedtem.



Naa köszi a segítséget....

2010. nov. 21. 21:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, ahhoz is képesség kell, hogy segítséget kérjél. Annak, amit a kérdésedben megfogalmaztál, annak fényében, hogy az érettségi jelentkezés határideje február 15, semmi értelme nem volt, nyilván nem véletlen, hogy ketten nem értettük, többen meg nem is válaszoltak. Te azért vagy az oldalon, hogy kérdezz, én meg azért, hogy válaszoljak, de értelmetlen, és a rákérdezést két napig figyelmen kívül hagyó kérdésre nem tudok.

Az iskola teljesen érthetelenül és jogszerűtlenül jár el, azt mondanám, hogy semmilyen kérvényt ne adj be, ugyanis bármit is adtál be eddig, az téged semmire nem kötelez, gondolom, még nem az érettségi jelentkezési lapot töltöttétek ki. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy az iskola nem bízik bennetek és maga akarja kitölteni a jelentkezési lapokat, ahhoz kérte be a választott tantárgyakat jóelőre. Ha mégis leírod a változtatási szándékot, az ne kérvény legyen, ugyanis a választott tárgyakat nem az iskola engedélyezi, hanem az a te önálló döntésed. Tehát azt írd le, hogy Tisztelt Igazgató Úr!(Nő)

Beadott érettségitantárgy-választásomat a következőre módosítom: ...

dátum, aláírás

Ne feledd: Nincs joguk ezt nem elfogadni!!!

2010. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocs, de fogalmam sem volt, hogy mire gondolsz. Először azt hittem, hogy most ősszel érettségiztél, csak rossz tantárgyból jelentkeztél, de rájöttem, hogy oda kaptál volna behívót. A májusi érettségikre meg ugye február környékéig lehet jelentkezni...


Ha nem írsz indoklást a kérvénybe, akkor visszadobhatják (nekem visszadobták egyszer emiatt).


Tisztelt Igazgató Úr!

Kiss József 10/B osztályos tanuló azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy a kémia (középszint)és biológia (emelt szint) fakultációra jelentkezett tanulók névsorából szíveskedjen törölni, helyette a matematika/fizika/magyar/történelem fakultációt közép/emelt szinten felvenni engedélyezze.


Indoklás: Továbbtanulási szándékom a matematika/fizika/magyar/történelem irányába mutatnak tovább.



Köszönettel: Kiss József



Az egyik szülőd is írja alá, mert kiskorú vagy, tehát visszadobhatják azért is. Vagy az is jó, ha anyukád írja meg, hogy Tisztelt Igazgató Úr! Azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy Kiss József 10/B osztályos gyermekem....

2010. nov. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előttem lévő!

Szó nem volt fakultációról! A kérdező ki nem ejtett ilyet a száján (billentyűzetén)! Az érettségi tárgyakat pedig nem kell kérvényezni.

2010. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, tényleg. :D

Akkor tényleg nem kell semmit írnod. Gyakorlatilag csak egy statisztikát csináltak.

2010. nov. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!