Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell ahhoz tudnom, hogy...

Mit kell ahhoz tudnom, hogy egy könyvet tudjak írni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a történetem meg van, csak még nem tudom hogy-hogyan kezdjek neki a könyv írásnak. Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 17. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sokáig dolgoztam (még néha manapság is) olyan területen, ahol "amatőr" poétákat segítünk, próbálunk felkarolni.

Én azt javaslom, hogy nagyjából a történetedet írd le vázlatosan, szedd afféle epizódokba. Aztán, ahogy időd és ihleted engedi, kezdd kidolgozni őket fejezetről fejezetre.

Én sok ilyen munka megjelenésénél "bábáskodtam" már. Egy részük csak leül a gép elé és estétől reggelig csak ír. De ha akadozik az ihlet (semmi baj ezzel, attól még lehetsz jó író) akkor a fenti verzió.

2010. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A helyesírást például, úgy látom az még nem megy.
2010. nov. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
aham értem , egyébként én az olyan fajta vagyok aki estétől reggelig írna :) el fogok kezdeni egy könyvet írni aminek vannak valóság alapjai , de a történet maga kitalált lenne. Huuu nagyon klassz könyvet fogok írni. Csak még a könyvek fajtájával nem vagyok tisztában, ugyebár a regény az amikor a történetet folytatása más könyveket hoz magával. Én végül is egy idegenekről való kapcsolatot szeretnék elmesélni , amelyben sok sok idegen faj található majd meg , és ezek az idegenek egy emberrel való kalandokat mesélik majd el. A fő szereplő egy ember lesz aki belekeveredik egy világba ahol szerepet keres magának, bajba kerül ,idegenekkel ismerkedik meg, világegyetemeken megy keresztül , itt a földről fog kezdődni a kalandjai. Egy fiatal gyerekről fog majd szólni, aki belekeveredve ebbe a dologba, és a véletlen módján egy kaland veszi kezdetét. Hogyan hívják ezt a regényt?
2010. nov. 17. 09:14
 4/9 A kérdező kommentje:
vagyis nem regényt hanem könyv fajtát?
2010. nov. 17. 09:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi a helyesírási hibám és hogyan tudnám kijavítani?
2010. nov. 17. 09:24
 6/9 anonim ***** válasza:
sci-fi nem? amúgy ha nagyon rossz a helyesírásod (én most nem figyeltem hol hibáztál), kereshetsz egy beta-readert aki ha kész vagy elolvassa és kijavítja a helyesírási hibáidat. persze jobb lenne ha magadtól is tudnád a dolgokat, de ez is egy lehetőség.
2010. nov. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A stílusod még nagyon gyerekes. Hány éves vagy?
2010. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Huuu nagyon klassz könyvet fogok írni."


A huuuuu-ból először azt hittem, hogy kísértetregény lesz. 10 évesen mindenki azt gondolja, hogy ő írja meg a jövő évtized regényét:)) aranyos vagy!

2010. nov. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:) köszönöm a válaszokat , nagyon kedvesek vagytok a legkevesebb hogy felpontozlak benneteket. Egyébkén 18 vagyok.
2010. nov. 17. 16:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!