Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék tanulni, dehogyan...

Szeretnék tanulni, dehogyan vegyem rá magam?

Figyelt kérdés
Lusta lettem:( és egyre lustább vagyok:( hogyan vegyem rá amgam,hogy ismét rendesen tanuljak??
2010. nov. 14. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, miért fontos neked, hogy tanulj.

Ha azért mert mások elvárják, akkor ne vedd rá magad.

Ha van egy konkrét célod, és oda a tanuláson át vezet az út, akkor gondolj gyakran a célra.

Ha esetleg azt gondolod, hogy azért kell tanulnod, hogy diplomát szerezz, és később jólfizető stabil állásod legyen, akkor valószinűleg a Piroska és a farkas meséjét is elhitted.

2010. nov. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Magyarul hiába tanulok lófazst nem ér?
2010. nov. 14. 17:41
 3/8 A kérdező kommentje:
és nagyon lassan megy:'(
2010. nov. 14. 17:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyit szűrtél le az első válaszból, akkor valóban sokat kell még tanulnod...


Hogyan vedd rá magad? Egyszerű; pl. most ne a gép előtt ülj, hanem a klönyvek legyenek Te előtted. Bonyolult? Egyáltalán nem az. Keress motivációt.

2010. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De épp ezaz,eddig jól tanultam,de vmiért nagyon ellustultam:S és nem akarok suliba menni és áá:(
2010. nov. 14. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:

nem kellenek okok. ha nem tanulsz, hülye maradsz. ha hülye maradsz, nem lesz állásod, nem fogod tudni eltartani magad. Tanulni KELL. ez a dolgod. ugyan úgy, mint amikor felnőtt leszel. akkor az lesz a dolgod, hogy dolgozz, eltartsd magad. ez van.


L/14

2010. nov. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem értem magamat:S bekerültem egy jó suliba megkaptam az öszötndíjat mégse megy mosT:s
2010. nov. 14. 18:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nagyon szurkolok a 17:57-es válaszolónak, hogy minél hamarabb megszabaduljon az általa itt kifejtett sztereotípiától. Az emberek 10%-a számára a "KELL" valóban jó motiváció, másoknak nem. A jó állás meg egyáltalán nem a sikeres élet biztosítéka, csupán egyike a sok lehetséges útnak. Egyre kevesebbeknek jelent ez megoldást, és 10-20 év múlva pláne így lesz.


Kérdező (főleg a 17:41-es kérdésedre)!

Nem ezt írtam. A tanulás nagyon fontos, csak nem azért, amit a fejedbe akarnak verni. Te nem tudod hogy miért tanulj, mert ezt a motivációt te sem fogadod el. Az én tapasztalatom (38 évesen), hogy a tanulást soha nem szabad abbahagyni. A természet úgy van megalkotva, hogy ami nem fejlődik az rohad. Ha úgy érzed, te már mindent tudsz, amire szükséged lehet, és nem akarsz előrejutni, akkor szép lassan elkezdesz leépülni, csak ezt az elején nem fogod még érezni. Gondolom, nem ilyen utat szánsz magadnak 15 évesen.

Nem mindegy azonban, hogy mit tanulsz. Mi az, ami most a legjobban érdekel? Az ellenkező nemet nem ér írni, úgy értem, hogy azon kívül :)

2010. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!