Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanultatok meg ennyi...

Hogy tanultatok meg ennyi több oldalas tételt?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg az egyik töri tételt,ami 4 oldalas,tele adatokkal.Ezt megtanulni több nap...

és még emellett van 19 ,ami hasonló terjedelmű lehet.

Hogy a fenébe lehet ezt mind megtanulni,hogy mindenre emlékezzünk az érettségin??


2010. nov. 14. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:

nem bemagolni kell, hanem miközben olvasod értsd is amit olvasol


ha most neki látsz a tanulásnak akkor menni fog!

2010. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én történelemből a mesét tanultam csak meg szinte, meg pár fontosabb évszámot. Szóbelin eléd nyomnak 5-6 oldalas legális puskát (forrást), és van vagy fél órád kidolgozni a tételt a puskából + saját fejből... Még abból is megvan az embernek, de ha jó jegyet szeretnél, tanulj rá. Nekem a törim csak 4-es lett, mert nem szeretem, és nem kellett továbbtanulás szempontjából.
2010. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ertsd, amit olvasol. Az evszamokat, ha nem jegyzed meg az se baj, mert ott lesz a tori atlasz. En egy szot sem tanultam tori erettsegire, te se aggodj miatta. Jozan paraszti esszel es alapmuveltseggel, nulla tanulas mellett siman megkaptam az otost.
2010. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

13:55

de azért azt ne mondd,h szóbelire nem kell tanulni...meg sem tudnék szólalni,ha nem tudok semmit,mondjuk lehet te zseni vagy és mindent ami a törivel kapcsolatos a józan paraszti eszeddel tudsz.Te akkor a szerencsések közé tartozol.

2010. nov. 14. 14:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem lenne egy tippem : én úgy tanultam , h színessel kiemeltem a lényeget , és tök jól emlékeztem arra amire szükségem volt. Am meg tudom h csalás de ennyit tényleg nem lehet megtanulni szóval PUSKÁZZ! Uccsó tipp:megtanulod a 13-as tételt. Mikor húzol bármit húztál azt mondod h csaaak ezt neee pont a 13-as tétel ezt pont nem tudom vagy nagyon szerencsétlen számés akkor ezért nem akarom elmondani . Ezután gyorsan visszateszed és elkezded kidolgozni a 13-as tételt xD
2010. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

13:55-os vagyok. Nem nem tartozom sem a zsenik, sem a szerencsesek csoportja koze, sajnos. De igy is elmondhatom, hogy egy erettsegi nem nehez, ne stresszelj ra.

Persze, megertem, hogy most neked az, mert uj dolog, megmerettetes...stb. De ha tanultal az elmult evek soran barmit is, marpedig kellett, ha erettsegiig eljutottal, akkor kulonosebben nem okoz nagy gondot es nem jar nagy felkeszulessel.

Persze egy emelt fizikara, vagy kemiara ezt mar nem mondanam, de a matek/tortenelem/magyar erettsegi az, amit siman meg lehet csinalni.


Hidd el, a legjobbb az, ha nem izgulsz.


Amugy, ha tenyleg nem tudsz semmit -amit ketlek- akkor irj jegyzetet. Sokkal konyebb, ha egy adott temahoz irsz 10-15 lenyeges informaciot, vazlatosan, amit sajat szavaiddal ki tudsz egesziteni.


Sok sikert!(:

2010. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem mondom hogy nem kell rá tanulni, mert iszonyatosan megszenvedtem a történelem és magyar tételek megtanulásával, pont azért mert az 5 gimis évem alatt ezek a tárgyak abszolút nem kötöttek le, nem érdekeltek, utáltam rájuk tanulni, és többnyire nem is tettem, csak magoltam témazárók előtt. Emellett van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy mindent az utolsó pillanatra halasztok, de ezt úgy kell elképzelni, hogy szóbeli előtt 4 nappal ültem le, és meg sem álltam szóbeliig a tanulással, csak enni meg aludni... Többet tanultam abban a 4 napban ezekből a tantárgyakból mint az 5 év alatt összesen, és ezek még ma is frissen élnek, tehát nem magoltam! Ne kérj tételeket!! Dolgozd ki magadnak! Ha ezt teszed, akkor egyszer feldolgozod, megérted az anyagot egyrészt, másrészt saját szavaiddal írod le. Nekem így nyomtatva a leghosszabb tételem is 2 oldal volt max. Ez után szövegkiemelővel húzd ki a lényeget, és ez alapján tanulgasd. Miután ez is megvolt, készíts egy pár szavas jegyzetet a tételed végére avagy másik oldalára, és ez alapján mond fel magadnak az adott tételt. Ne magolj, hanem tanulj!! Ha ezt már most elkezded, akkor elég lesz csak átnézni a rövid jegyzeteket a szóbeli előtt, és minden menni fog! Nekem 4 nap alatt sikerült, igaz a törim csak 4-es lett, de ahhoz képest hogy ki nem állhattam azt a tantárgyat, szóbelin 4 pontot vesztettem.

Teszem hozzá, hogy ha továbbtanulsz félévente kell kétszer annyi dolgot megtanulnod a vizsgaidőszakban, mint most érettségire, és ezeket nem tanulod előtte 5 évig! :)

2010. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

15:49

Nem hiszem,hogy a puskázás lenne a jó megoldás,mert ha lebukik akkor új tételt húzatnak vele és onnantól kezdve 3asról indul a szerencsétlen.

Szóval szerintem emelje ki a lényeget,haladjon oldalanként és a legfontosabb,hogy utána mondja fel magának vagy valakinek amit megtanult.

2010. nov. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1) Sose úgy ülj neki tanulni, hogy "ezt képtelenség megtanulni!" Mert akkor máris blokkolod magad.

2) 4 oldal nem a világ, ettől se ess pánikba.

3) Apránként haladj, oldalanként, féloldalanként, ha olyan sok az évszám és ismételj. Amit ma úgy érzel, hogy megtanultál, a jövő héten vedd elő újra, aztán újra. Azért még van idő érettségiig.

4) Ellenőrizd le magad: közben jegyzetelj magadnak kérdéseket. Ha úgy érzed, elégszer átolvastad, memorizáltad, vedd elő a kérdéslistád és próbálj meg rájuk válaszolni.

5) Ha nagyon nem mennek az évszámok, csak 1-1 elvétve, akkor legalább az események sorrendjét próbáld megjegyezni. Válassz egy kedvencet és ahhoz viszonyítva rakd sorba, hogy mi volt előbb, mi később. Ok-okozati összefüggés van az események között, ha erre rálátsz, akkor már jobban megmarad az anyag.


Tehát: ismétlés, önellenőrzés. Állítólag minden új ismerettel 3x kell találkoznunk (hallanunk, olvasnunk) hogy jól megragadjon.

2010. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mindent megpróbálok,mert jó érettségit szeretnék,a puskázás nálam ki van zárva..
2010. nov. 15. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!