Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előre hozott érettségit...

Előre hozott érettségit bármikor tehetek?

Figyelt kérdés
Tehát akár 10. év elején is bejelnthetem, hogy évvégén pl bioszból szeretnék előrehozottat tenni. Lehetséges ez? ÉS ha igen hogyan? Mivel meg kell lennie az év végi teljesítményem az adott tantárgyakból különben nem tehetek. Valaki elmagyaráűzná ezt az egészet nekem?
2010. nov. 12. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érettségizni akkor érettségizhetsz, ha teljesíted az iskolád által állított követelményeket az adott tárgyból.

Konkrétan nézve: Tegyük fel, hogy neked órarendileg lenne biosz órád egészen kilencediktől tizenkettedikig. Te szeretnél, tizedik évvégén érettségizni bioszból. Ehhez először teljesítened kell a követelményeket, magyarán osztályozó vizsgát kell tenned a tizenegyedikes és a tizenkettedikes tananyagból. Ha ez megvan, akkor mehetsz érettségizni.

Másik eset, hogy ti bioszt pl. csak kilencedikben és tizedikben tanultok. Te szeretnél érettségizni tizedik végén. Ilyenkor semmi gond, jelentkezel január környékén érettségi vizsgára és elmész vizsgázni majd májusban.

Ha netán nem tavasszal, hanem ősszel szeretnél érettségizni (persze nem most, mert erről már lemaradtál, hanem pl. jövőre) akkor még érettségi előtt kell osztályozó vizsgát tenned. (pl augusztusban, de ez sulifüggő, hogy mikor tartanak osztályozót, én pl. annak idején egy szünetben feleltem le a tanáromnál évközben)

2010. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
- 1 felesleges vessző :)
2010. nov. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors és tartalmas választ :D ment a pont :D
2010. nov. 12. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha 10.-ben akarsz érettségizni, akkor könnyen lehet, hogy már a 10.-ből is le kell vizsgáznod, hiszen májusig még nem lesz meg a bizonyítványbeli jegyed. Ha szerencséd van és elég évközi jegyed hozzá, akkor ettől eltekinthetnek. Ne felejtsd el, hogy februárban kell jelentkezni érettségire.
2010. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tényleg, erre nem gondoltam, hogy csak 12.-ben ér véget a tanítás áprilisban, a többiben júniusban. Úgyhogy tizedikes tananyagból is osztályozóznod kell. Ez viszont teljesen iskola függő, van ahol csak egy évben kétszer lehet augusztusban ill. félévkor. Nyilván ilyenkor válaszd a félévit, és akkor csak a 2. félév anyagát kell megtanulni osztályozóra. De van ahol bármikor osztályozózhatsz, érettségi előtt két héttel is akár.
2010. nov. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. nov. 13. 23:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!