Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül és milyen...

Mennyibe kerül és milyen kiadásokkal kell számolni körülbelül most felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
Lányom (egyetlen gyermekem) idén végzős, szeretne egyetemre menni jövőre. Ha felveszik, körülbelül mikre kell majd költenem és mennyivel többet mint középiskolában?
2010. nov. 9. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:

nagyon függ attól, h milyen szakra

nyilván az orvosin a legdrágábbak a könyvek

helyben lesz az egyetem, vagy koli/albérlet kell?

2010. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Államilag finanszírozott magyar szak. Koleszos lenne (kb. 200 km-re innen).
2010. nov. 9. 16:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Kollegista lesz, vagy nem? A kollegiumi dij, olyan 10.000 ft korul van, ehhez persze hozzajon az etkezes,utazasi koltseg, berlet.(4.000 a bp-i tanulo berlet).

Elso evben uj diakigazolvany: 1.600 ft(iden ennyi)

A jegyzeteket nagyon dragak, darabja olyan 6-7.000 ft, es tantargyankent tobb van.(Ez mondjuk szakonkent valtozik)

A jegyzeteket amugy nem kotelezo megvenni, jobban jar, ha ev elejen gyorsan kikolcsonzi es lefenymasolja.(Az ELTE-n 5ft/oldalert fenymasoljak, ha tobb, mint 300 oldal).


Meg, ugye vannak a netes konyvek, ha szerencseje van, alakinek megvan egy-egy es akkor azon tud sporolni.


Nekem nem megy el sok penz, mert fenymasoltam a jegyzeteket, es ugyanabban a varosban van az egyetem, ahol eddig is eltem es meg otthon lakok.


Ki lehet hozni nagyon keves penzbol is, de nagyon sok sem lehet eleg. Ez rajtatok mulik, h mire mennyit koltotok.

2010. nov. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Erre a kerdesre azert nem lehet pontos valaszt adni, mert minden egyetem es minden szak is mas. Szakonkent valtozo, hogy milyen konyvek kellenek es szazezres nagysagrendu elteresek is lehetnek itt. Meg az sem mindegy, hogy fizetosre vagy allamira veszik fel nemcsak a tandij szempontjabol, hanem azert is, mert a fizetoson nem jar semmilyen kedvezmeny, mint pl. a diakig. vagy tankonyvtamogatas. En allamin voltam es tankonyvtamogatassal minden szemeszterben megusztam a konyvvetelt kb. 6-10 ezer Ft-tal, pedig tobb szakos is voltam. Az, hogy mennyi osztondijat adnak, szinten egyetemtol fugg. En jokat kaptam, abbol szinte teljesen el tudtam magam tartani (azota mar mindenhol lejjebb vettek, szoval az osztondij biztos, hogy nem lesz tobb havi 20 E-nel akarhova megy, akarmilyen jo is az atlaga). Attol is fugg, hogy a lanyod koliba megy-e vagy bejaros lesz, esetleg alberletbe megy. En kolis voltam es akkoriban (par eve) 6-8 ezer Ft volt havonta es nagyon jo koli volt kozvetlenul az egyetem mellett (a fovarosi kolik viszont nagyon lepusztultak...).


En azt mondanam, hogyha kap jo osztondijat (egyetemtol fugg), akkor abbol felig-meddig meg tud elni. A tankonyvtam. is nagyon kisegiti az embert. Ha koltsegteriteses, akkor a tandijon kivul meg vagy havi 70-90 ezret kalkulalnod kell bele a kaja, szallas, konyvek, utazas joval magasabb koltsegei miatt.

2010. nov. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
50%

kolesz 10-15e/hó

kaja 20-25e/hó vagy ha sprórolós akkor olcsóbb

utazás attól függ milyen gyakran jár haza 10-15e

könyvek nemtudom mennyibe kerülnek

sztem olyan havi 50-60 ezret biztos számolhatsz rá

2010. nov. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Ja, meg persze elotte a felveteli eljarasi dij, ami iden nem tudom mennyi lesz, de az sem olcso mulatsag. (10.000 ft korul van, ha csak harom szakot jelol meg)6-ha allami/koltseges az nem szamit kulonnek).
2010. nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Ja, kozben latom, hogy irtal. Hat nem tudom, hogy melyik egyetem, de biztos, hogy nem fog nagyon sok osztondijat kapni, de legalabb lesz diakigazolvanya, koli jo valasztas meg, hogy allamis.
2010. nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kolesz 10-15ezer/hó. utázas, te tudod milyen messze van. kaja ha minden hétvégén hazamegy, akkor nem sok, mert 3 napra való ebédet simán magával vihet és akkor csak 1-2szer kell ebédelnie valahol. reggeli az egyetem büféjébe párszázas szendvicsek, vacsi meg pizza, vagy valamit összeütnek páran a koleszba. szóval egyáltalán nem sok. könyvet én 2 darabot vettem összesen (matek szak), azt is használtan vaterán. szóval nagy kamu, hogy drága az egyetemi élet. én az árvajáradékkal, szoctámmal meg ösztöndíjjal még kerestem is rajta. :-)
2010. nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!