Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék orvos lenni, de...

Szeretnék orvos lenni, de ehhez mit kell "tennem"? És aki sebész akar lenni?

Figyelt kérdés

Egy hete 16-dik életévemet töltöttem be, és sokáig fogalmazódott bennem a döntés, hogy orvosi pályán szeretnék elhelyezkedni.

Lassan két év múlva betöltöm a 18-at, és még mindig nem tudom, hogy mi leszek, hogy lesz.


Mit kell ehhez tennem?


Tanulásomról:


Édesanyám, nem gimnáziumba íratott be, hanem szakközépbe, közgazdaságtanra, azzal az ürügyel, hogy nem mennek nekem jól a nyelvek.


8 éve tanultam(ok) németet, és 2 évig jártam angol nyelvórákra.


Ha sikerülne is elég pontot szeretném, akkor sem venének fel, mivel diplomához két nyelv kel.


Mit tehetnék?


Egyáltalán, valamilyen orvos lehetne belőlem?


Mondjuk, rögtön, nem kardiológusra gondoltam.


Vagy, a sebészet, hogy "megy"?


Mert elég hosszúak az újjaim, közügyeség megvan, vagyis megvolna az adottságom.


Plasztikai sebész?


Mindegy, csak valahogy orvosi pályán szeretnék valahogy majd elhelyezkedni.


2010. nov. 7. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom biológiát kellene tanulnod annyit,mint az állat.
2010. nov. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
+diplomához csak 1 nyelvvizsga kell.
2010. nov. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj keményen, törekedj a jó érettségire. Az orvosira kötelező egy emelt szintű, fizikából vagy bioszból vagy kémiából. Mondjuk nem árt egy középfokú nyelvvizsga sem, már csak a plusz pontok miatt.

Egyébként ha felvesznek az orvosira, akkor még bőven ráérsz gondolkodni, hogy milyen orvos legyél, mert nem az első évbe fogtok szakosodni :) És a diplomához egy nyelv kell, legalábbis manapság. Aztán, hogy később miket találnak majd ki, azt majd meglátjuk ;)

Sok sikert!

2010. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amire te odajutsz, addigra jó eséllyel emelt biológia és emelt kémia vagy fizika lesz a követelmény (jelenleg csak 1 tárgyból kötelező az emelt szint). Én a kémiát ajánlom, mert szerintem az egyszerűbb, mint a fizika és az egyetemen a kémiára nagyobb szükséged lesz. Továbbá egy középfokú nyelvvizsga sem árt, valamint az, hogy jól írd meg (80% fölé) az emelt szintű érettségiket és a 3.-os, 4.-es év végi jegyeid is főleg 5-ösök legyenek.


Így ha bekerültél, akkor 6 év képzés következik, melyhez képest az érettségik gyerekjátéknak fognak tűnni.

Ezután jön a rezidensképzés, mely általában még 5 év, de például a sebész 6 éves. Ezután szakvizsga.

Ha plasztikai sebész akarsz lenni, akkor az ezeken felül még 2 vagy 3 év (nem emlékszem sajnos), vagyis 6év egyetem +6 év sebészképzés +2 vagy 3 év plasztikai sebészképzés.


A nyelvvizsgák csak a diplomához kellenek, a felvételikor nem követelmények (de minimum 1 középfokú úgyis kell a pluszpontok miatt), vagyis egyetem alatt is lehet nyelvvizsgázni, bár ott kevesebb időd lesz nyelvet tanulni, mint középsuliban.

2010. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hát igen, ezért nem kéne a szülőnek belepofázni - már elnézést - a gyerek továbbtanulásába...


először is: jól írták a válaszolók, egy, az az 1 darab nyelvvizsga kell az általános orvosi diplomához


felvételinél 'általános orvos' OSZTATLAN/NAPPALI -ra kell jelentkezned


biológia, kémia, fizika ezek a fő tárgyak, fizika nem tudom, hogy mennyire, de szerintem az is van, nyilván nem a gyorsulást fogod számolni meg a Föld tengely körüli forgását, ez ugye evidens, de biosz meg kémia tuti van


12 félév az orvosi, de ezt már gondolom tudod, ez ugye 6 év, a diplomához adják ugye a Dr. címet is, utána kell szakosodnod, pl. belgyógyász, onkológus meg ilyenek (fogorvos nem, mert az alapból más, az csak 10 féléves és ahhoz külön fogorvosra kell jelentkezni, tehát általános orvosról csak max. átkérheted magad a suli másik karára fogorvosnak..)


állj hozzá pozitívan, te igenis meg tudod csinálni, feküdj rá a kémiára és biológiára, tegyél lehetőleg emelt szintű érettségit, ezek úgyis kelleni fognak az egyetemen, tanulj sokat és bejutsz az orvosira


amúgy nem tudom, hogy orvosi diploma nélkül el lehet-e indulni valami orvosi pályán, mint pl. a fogtechnikus, meg ilyenek, ami nem 100%-os orvos, hogy úgy mondjam :)


egy kalappal...

2010. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkinek a választ! :)
2010. nov. 7. 20:36
 7/7 anonim válasza:
Orvos lettél végül?
2023. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!