Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Régi érettségivel (1989)...

Régi érettségivel (1989) hogyan mehet az ember tanár szakra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Apukám 53 évesen eldöntötte, hogy szeretne tanár (történelem és földrajz) lenni. Az egri Eszterházyt nézte ki magának. 1989-ben érettségizett, tehát a mostani érettségitől teljesen eltérő módon ment ez az egész. Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor hogy működik a pontszámítás, kell-e valamilyen tantárgyból újra érettségiznie vagy hogy működik ilyenkor ez az egész. 5. tantárgya technika volt, ezzel sem vagyok tisztában hogy megfelelő vagy kell-e új tantárgy. Valaszokat előre is nagyon köszi!!

jan. 13. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Annyi bibi van benne, hogy az ő érettségijét közèpszintűnek tekinti a rendszer, így maximális pontszámot nem kap rá. Áthidaló megoldásként tehet szintemelő érettségit 2 tantárgyból, és ha azok jól sikerülnek, akkor azok pontszámának a megduplázásával már elég szép eredmény érhető el.
jan. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Még jól is járhat, mivel egy 5-ös régi érettségit 100%-osnak tekintenek, akkor is ha éppenhogy csak meglett. A mosani rendszerben az lehet 80-100 között bármennyi. Bár ha az akkori mentalitást nézzük, hogy kettessel menj át azt csók, az 20 pontot fog csak érni, ami semmi.
jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1 tanárszakokra nem kell 450 pont. Annak örülnek, ha valaki jelentkezik. Főleg Egerben. Nem tartozik a népszerűbb egyetemek közé.


Inkább az vet fel aggályokat, hogy 58 évesen végez leghamarabb. Szokták mondani, hogy nagy a tanárhiány, de 58 éves pályakezdő nem igazán fog kelleni sehova, mert törvényesen max 10-15 évet nyomhat még le, utána nyugdíjazni kell. Ennyi idősen rengeteg eredményének kellene már lennie arról, mennyi ember jutott be általa pl jogi egyetemre emelt törivel. Magántanárként is azokat keresik, akik sok embert készítettek fel eredményesen, nem olyat, aki full kezdő. Igen, hiány van tanárból, de megválogatják kiket vesznek fel.

jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyival egészíteném ki a többieket, hogy ez esetben földrajzból érettségivel kell rendelkeznie. Én tanárszakos vagyok ugyanezen a szakpáron és nagyon húzós, nem tudom, hogy most mit dolgozik az apukád, de egyetem mellett kötve hiszem, hogy főállásban ugyanúgy tud majd dolgozni márcsak a tanítási gyakorlatok miatt is.
jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

MINDEN régi érettségi ugyanolyan értékű, mint a későbbiek. Rendes középszintű érettségi bizonyítvány.

Ha viszont az egyetem valamiből emelt szintet vár el, akkor abból a tárgyból lehet emelt szintű érettségire jelentkezni bármikor (a felkészülés nem semmi!).

Más kérdés majd a felsőfokú tanulás. De ha valaki a régi érettségije óta nem szunyókálta át az életét, hanem figyelt, fejlődött, olvasott, tájékozódott, akkor semmiben sincs hátrébb egy frissen érettségizett, nulla élettapasztalatú ifjoncnál. CSAK BÁTRAN!

jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok. MÉG: ha földrajzból nem érettségizett, akkor sajnos KELL FÖLDRAJZ érettségi, vagyis le kell vizsgáznia belőle most. (Akkor földrajzot csak 2 évig tanultak, nem nagyon választották érettségire, annak mára az ismeretanyaga nulla. Ezzel nem mehet egyetemre földrajz szakra.)

Meg kell tudakolni ott helyben, az egyetemen, ők mit várnak el, és hogyan kellene megoldani!

jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!