Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik Magyarországon...

Hogyan zajlik Magyarországon az orvostudományi oktatás?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy egyetem melyik évén mit tanulnak, majd az azt követő években mi történik. Nem nagyon értem ezt a rezidens, medikus dolgot sem. Valaki felvilágosítana úgy az egészről? :)
2010. nov. 5. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt például elolvashatnád

[link]


Szakorvos képzésről meg ezt nézzed meg, ha orvosira készülsz nem lehet gond az értelmezésével.

[link]


Ki kicsoda? :D (pongyola megfogalmazás)

Medikus - orvostanhallgató

Rezidens - végzett orvostanhallgató, aki a szakorvosképzés törzsképzését végzi

Szakorvos jelölt - a szakorvosképzés szakképzés részét végző orvos

2010. nov. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Az általános orvos szak alatti részt érdemes böngészgetni. Tartalmazza a teljes tantervet, tantárgyleírásokkal.

2010. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Úgy hallottam, hogy az első 3 év elmélet mindegyik orvosin más sorrendben tanulják ezalatt a tárgyakat, 3. végén lehet váltani egyetemet zökkenőmentesen, utána meg a gyakorlati évek következnek.
2010. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Első két év az alapozó modul, itt bioszt, kémiát, fizikát, anatómiát, élettant, biokémiát tanulunk.


Harmadik év a preklinikai modul, patológiával, kórélettannal, mikrobiológiával plusz egy kis belgyógyászattal.


Negyedik-ötödik év a klinikai modul, mindenféle klinikai tárggyal (sebészet, nőgyógyászat, urológia, pszihciátria stbstbstb) - itt főleg az elméletet tanuljuk meg.


Az utolsó év pedig a szigorló év, itt már csak gyakorlatok vannak, plusz minden gyakorlat végén szigorlat.


Nyári gyakorlat van az első év után (ápolástan), harmadév után (belgyógyászat), és negyedév után (sebészet).


Az egyetem elvégzése után lehet jelentkezni szakképzésre. A szakképzés első 26 hónapja a törzsképzés (rezidensképzés). Itt már gyakorlatilag dolgozol, fizetést kapsz érte.

A szakképzés végén megcsinálod a szakvizsgát, akkor leszel szakorvos:)


A szakképzés időtartama 3-7 év, plusz vannak "ráépített" szakképzések, amit csak bizonyos szakképzések után végezhetsz el:)

2010. nov. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Ja és persze az elmaradhatatlan magatartástudományi tárgyak, mint pszichológia, etika..

Utolsó voltam:)

2010. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek (:
2010. nov. 8. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!