Egy végzős középiskolásnak körülbelül milyen szinten kell lennie földrajzból, ha nem érettségizik belőle?
Elsősorban ilyenekre gondolok:
- Ismernie kell-e a szomszédos országokat és fővárosaikat, illetve a jelenleg is jelentős magyar közösséggel rendelkező fontosabb városokat (pl. Subotica, Tirgu Mures)?
- Ismernie kell-e a magyarországi megyeszékhelyeket és pontos fekvésüket? Vagy ha Kaposvárt nem a Sajó partján keresik, az már jó?
- Tudnia kell-e a magyar nagyvárosok sorrendjét népesség szerint?
- Ismernie kell-e nagyjából Magyarország út- és vasúthálózatát? Tehát be tudja lőni a vasúti fővonalakat és az egyszámjegyű főutakat.
- Milyen mélységben kell ismerniük az Európán kívüli földrészeket és az egyes országokat? Pl. kínos-e, ha legalább kontinens szintjén nem tudja valaki elhelyezni Paraguayt vagy Tunéziát?
Egyéb szempontok is érdekelnek.
Sose voltam jó földrajból, mert untam, de ezeknek a dolgoknak a fele, mait írsz, sosem került elő órán. Városok népesség szerint sorbarakva? Micsoda haszontalan információ lenne már ezt bemagolni, fú...
Kőzetek, éghajlat, a Föld története, inkább ilyen témákra emlékszem, amik még érdekeltek is.
Az iskolának nem poroszos módra adatokat kellene magoltatnia, hanem gyakorlati ismereteket kellene átadnia.
Nem az a lényeg, hogy a fiatal gyerek ismerje az utolsó baranyai zsákfalut is, hanem hogy tudja, a telefonja (amin amúgy egész nap lóg) segítségével hogyan tudja megszervezni oda az útját.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!