Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok rajzolni?

Miért nem tudok rajzolni?

Figyelt kérdés
Soha nem tudtam még megközelítőleg sem jót rajzolni, nemhogy pl. állatot vagy mozgást, még egy becsületes fát sem. De miért???
2010. nov. 5. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nem figyelted meg elég jól, amit látsz. Csak ennyi a titka. Remélem, próbálkozni fogsz még!:)
2010. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én se tudok rajzolni. És lesz@rom. Vannak dolgok, amikben jobb vagyok. Te is próbálj meg inkább mást csinálni, annyi más dolog van. Képzeld el mi lett volna, ha miután Mozart 16-odjára nem tudta lerajzolni a család kutyáját, feladja és inkább emó lesz.
2010. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De ha nincs előttem, akkor nagyon nehezen tudom felidézni a dolgokat olyan apró részleteiben, ami a rajzoláshoz szükséges.

De ha ez még sikerül is, akkor sem tudom, hogy pl. egy lábnak merre kell hajlani, hogy kell állnia annak a mancsnak, illetve ha előttem van pl. egy kép, nekem valahogy akkor sem megy, pedig ott látom az irányokat is.

Tehát az aggaszt, hogy ha ott a minta, akkor sem látom úgy, hogy le is tudjam rajzolni - persze másolni tudok valamennyire, de az nem olyan!

2010. nov. 5. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:
De a szomáliai kalózok kalasnyikovot fognak rád, hogy rajzolj egy cicát? Nem kell rajzolnod. Van aki tehetséges, van aki kevésbé. Mondtam, hogy én se tudok rajzolni, de nem érdekel.
2010. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A rajzolás is tanulható, mint bármi más. Nehogy azt hidd, hogy mások saját kútfőből tanulták meg! Megfigyeltek és másoltak! És így megtanulták az alapokat. Az emberi/állati test felépítését, az árnyékolási technikákat, stb. A többi - stílus, eszközhasználat - már más tészta. Gyakorolni, próbálkozni, másolni, megfigyelni! Ha látsz egy zongoristát, arra is att mondod, hogy zongoratudással született? Gyakorolt!

HAJRÁ! ;)

2010. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
én se tutam rajzolni 5 évig tanultam és ha nagyon igyekezek akkor tüdok önarcképet is meg stb.de eszem ágába sincs már rajzolni ugy megutáltam 5 év alatt
2010. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez nem túl biztató. De azért köszi.
2010. nov. 22. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!