Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikerülhet az Analízis 1...

Unicum16 kérdése:

Sikerülhet az Analízis 1 legelső Zh?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 nap múlva lesz az legelső Analízis 1 Zh-m az egyetemen(Miskolc), és nagyon félek, hogy nem lesz meg annak ellenére, hogy elég sokat készültem, de tudom magamról, hogy gyenge matekos vagyok mivel középsuliban csak arra tanítottak, hogy meglegyen az érettségi és semmi több :( Valakinek valami tipp, vagy esetleg hasonló cipőben jár, mint én? Több helyen is azt olvastam, hogy ha már ez sem megy, akkor felesleges erőltetni, de viszont nekem a programozás az megy, az egyetemi programozás is nagyon megy, egyedül a matek ami aggaszt!

okt. 20. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
én imádtam anno az analízist, a kedvenc tárgyam volt.
okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
magántanár...
okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Régebbi zh-k feladatsorait szerezd meg csináld meg és sikerülni fog.

És sok sikert, üdv 1 már végzett gépésztől.

tegnapelőtt 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Én a BME-n rendszeresen tanítok analízist gépészhallgatóknak.

A te eseted gyakori probléma, mármint hogy sokan bejutnak középszintű matek érettségivel. Ez egyébként rendszerhiba, én alapból feltételnek szabnám az emelt matek és emelt fizika érettségit, ahogy azelőtt mindig is így volt.

Na most aki nem tanulta az analízis alapjait gimiben, annak nem alakult ki az alapvetően szükséges szemlélete a komolyabb analízishez. Viszont mivel sok a tananyag és nincs megfelelő idő (sőt a gyakorlat is csak heti 2 óra), ezért valóban sokaknak áthidalhatatlan a matek szigorlat szintje.

Jó hír azonban, hogy aki szeptembertől kezdve rendszeresen tanul, gyakorol, kínlódik a feladatokkal, azoknak sikerülni szokott.

Csak ugye sokan halogatják, hogy majd a ZH vagy a vizsga előtti hétvégén gyorsan felkészülnek, mert ez a középiskolában működött. Az egyetemen már nem működik. Hiába jelzem ezt már az első gyakorlaton, a diákok nagy része nem veszi komolyan. Nem tudom, nálad mi a helyzet ez ügyben.

tegnapelőtt 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!