Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A japán nyelvet az írás miatt...

A japán nyelvet az írás miatt mondják nehéznek, vagy alapból nehéz a nyelvtana?

Figyelt kérdés
tegnap 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A nyelvtan nem olyan borzasztó, ebből a szempontból vannak sokkal bonyolultabb nyelvek is.

Az írás/olvasás nehéz, azon belül is (szerintem) az, hogy az írásjeleknek többféle (néha 8-10) olvasata van, és nem mindig egyértelmű, hogy éppen melyiket kell használni.

tegnap 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtana is nehéz, meg hát ugye 3 különböző írásrendszerrel dolgozik, amiből csak 2 nevezhető abc-nek.
tegnap 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az írasrendszer engem nem zavar, sőt nagyon tetszik.
tegnap 14:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam japánul, úgy mondanám hogy az egész nyelv olyan furcsa szokatlan idegen 1 olyan embernek aki gyerekkora óta nem japán nyelvű környezetben nőtt fel.
tegnap 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még a formalitást is hozzávenném mint nehézség.
tegnap 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!