Hogy van az egyetem?

Figyelt kérdés

Mikor kell bemenni?

Hány órád lehet maximum egy nap?

Hány félév van?

Mennyi kreditet kell teljesíteni?

Pl ha egészségügyi egyetemen vagy akkor milyen órákat lehet felvenni még pluszba mellé?


Vagy ez hogy van?



ma 15:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja meg,hogy hány órás egy óra?
ma 15:40
 2/7 anonim válasza:
Ez mind egyetem, képzés és szakfüggő. Mindet megtalálod az adott egyetem honlapján, ezek alapvető információk.
ma 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyetem föggő. Pl össze sem lehet egy Állatorvosi egyetemet hasonlítani pl a joggal (nem mondom hogy az egyik könnyebb vagy nehezebb, mielőtt valami belém kötne, csak nagyon nem ugyan az). De ezeket biztos megtalálod az egyetem honlapján, mivel ahogy előttem is írták ez alapinformáció
ma 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mikor kell bemenni?

ebben a félévben minden nap 08:15-re járok


Hány órád lehet maximum egy nap?

nem találkoztam ilyen korlátozással 9 félév alatt


Hány félév van?

Ahová járok, ott 11.


Mennyi kreditet kell teljesíteni?

17 a minimum (ha nem akarom, hogy fizetősre rakjanak), egyébként a mintatantervben 27 van, faktokkal együtt kb 32-t szoktam teljesíteni egy félévben.



Pl ha egészségügyi egyetemen vagy akkor milyen órákat lehet felvenni még pluszba mellé?

Vannak B és C kategóriás tárgyaim, azok közül választhatok


egy előadás általában 2*45 perc, ritkábban 3*45

ma 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mikor kell bemenni?

Képzéstől és tantárgytól függ. Vannak olyan órák, ahol kötelező a jelenlét, van, ahol nem. A legtöbb képzésen, ahol amúgy vannak levelező képzések, a tárgyak többségét hétfő és csütörtök között hirdetik meg. Napon belül meg változó, van olyan nap, amikor már reggel 8-ra bent kell lenni, van, amikor délben van az első óra. Attól is függ, hogy hány és milyen tárgyakat veszel fel a félévben, és ezekre mennyire lelkiismeretesen jársz be.


Hány órád lehet maximum egy nap?

Akármennyi. Nekem volt olyan félévem, ahol kedd délután 2- fél 4-ig párhuzamosan három órám volt - de mivel csak egyen volt kötelező a részvétel, ezért meg tudtam oldani. Ismét csak tőled függ, hogy hogy veszed fel az óráidat, meg milyen a képzés. Nálunk jellemzően úgy volt, hogy hétfő és csütörtök között volt 3-5 óra (ezek ugye 90 perces órák).


Hány félév van?

Képzésfüggő. Az alapszakok 6-8 félévesek, a mesterszakok 2-4 félévesek, az osztatlan mesterszakok pedig 10-12 félévesek.



Mennyi kreditet kell teljesíteni?

Az előírt félévek száma szorozava 30 kredittel, vagyis egy 6 féléves képzés esetén 180-at.



Pl ha egészségügyi egyetemen vagy akkor milyen órákat lehet felvenni még pluszba mellé?

Ez egyetem- és szakfüggő. Vannak kötelezően választható tárgyak, amiket a diploma megszerzéséhez kell teljesíteni, meg vannak szabadon választható tárgyak is, amiket abszolút csak az érdeklődésed miatt tanulhatsz.

ma 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És pl mik a kötelező tantárgyak,amiket fel kell venni?
ma 16:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg az egyetemen pl tanítanak olyan tantárgyakat,hogy matek,irodalom,történelem,nyelvtan,angol,biológia,kémia ilyenek?
ma 16:51



Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!