Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell JÓL felépíteni...

Hogyan kell JÓL felépíteni egy (történelem) tételt? Jól csináltam?

Figyelt kérdés

3 tételt kell kidolgoznom történelemből.Igazából ez az első ilyen jellegű házi feladat,tehát nem igazán tudom,hogyan kell kidolgozni,hogy jó legyen.Azt mondta a tanárnő,hogy ez lesz a tételünk,tehát érdemes már most alapos munkát végezni,hogy érettségi előtt csak meg kelljen tanulni mégegyszer.

Be kell majd adnunk mind a három tételt.Gondolom majd átolvassa és ha kell belejavít,vagy ír megjegyzést (legalábbis remélem,hiszen ez nagy segítség lenne a többi tételnél).


Az egyik tétel címe,amit elkezdtem kidolgozni:Athén politikai fejlődése (ókori görög történelem,9.-es tananyag).

Eddig 3/4 oldalt írtam.

A felépítése a következő:

- Bevezetőként írtam néhány sort az ókori görög töriről (görög állam elhelyezkedése és indokoltam,hogy miért nincs lehetőség öntözéses földművelésre).

- Ezután írtam néhány gondolatot a királyságról,majd rátértem az arisztokratikus köztársaság kialakulására,lényegére és legfontosabb tisztségére,az arkhonságra.Ezt már bővebben fejtettem ki,mint a királyságot (a könyvből és a füzetből kell dolgoznunk,de a királyságról alig van valami).

Ezután leírtam Drakón munkásságát,s azt,hogy egyes intézkedéseinek milyen hatásai voltak.

Végül leírtam Szolón munkásságát évszámokkal együtt (arkhónságának időpontját és a törvényhozói munkájának idejét is).Kifejtem,hogy mely intézkedéseivel mit szeretett volna elérni,hogy alakította ki a timokratikus köztársaságot...

(Eddig írtam meg.)


Ezt követően fejtem ki a türanniszt és Periklész munkásságát,majd Kleisztenészről és reformjairól írok.Ezt követi majd a demokrácia kialakulása,kiteljesedése,s végül Periklész intézkedései.


Egy tételnek minimum 3 oldalnak kell lennie és kézzel kell írnunk.Mondjuk a mennyiség miatt nem aggódok,biztosan meg lesz 3 oldal,de lehet,hogy több is lesz.



Azt szeretném tudni,hogy jól építem-e fel a tételemet,vagy nem?Ha van ötletetek,hogyan lehente írni,kérlek írjátok le nekem!

Köszönöm szépen:)

15/L


2010. nov. 4. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jól építetted fel! De arra figyelj, h Kleiszthenészt és Periklészt ne cseréld fel! Fontos, hogy ne legyen tele rizsával, azt nem szeretik érettségin !

Sok sikert a tanuláshoz, egy töriszakos! :)

2010. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Gyakorlatilag az egyes személyek intézkedéseit írom le.S megmagyarázom,hogy az intézkedések milyen eredményt hoztak,mi volt a céljuk az intézkedésekkel.

Ez mind lényeges,jól gondolom?

2010. nov. 4. 11:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen ez jó lesz, pont ez a lényeg :)
2010. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor jó:)

Köszönöm szépen,sokat segítettél!

2010. nov. 4. 18:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem is jól csinálod/csináltad,így tovább!:)

szintén egy töriszakos:)

2010. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!