Mit tegyen a húgom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Anyunkánk nem engedi neki a gimit, pedig elég jó tanuló. Szakközépiskolába szeretné küldeni, de ő meg minden álma a gimi. Már mindent megpróbáltunk. De nem, anya makacs és önfejű. Ti mit gondoltok, mit tegyünk, hogy meg engedje? :((

okt. 7. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Először is ne hazudja magát a testvérének a gyakorin...
okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, szakközépben végezve ugyanúgy tud továbbtanulni, ha akar, legfeljebb egy-két tárgyból a neten keresztül kell megszerezni a tudnivalókat. (MINDEN középiskolai tárgyat meg lehet tanulni az internetröl, ha valaki akarja!)

Másodszor tehet akár emelt érettségit is, ha szüksége van rá, a szakközép ebben nem akadályozza meg.

A szakközépnek annyi elönye van, hogy az érettségi MELLETT szakmát is kap, ha közben meggondolja a továbbtanulást, akkor sem CSAK EGY érettségije van.

okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 az a baj, hogy ő csak a gimit szeretné, semmi mást. Utana meg egyetemre szeretne menni.
okt. 7. 17:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A középiskoláról a szülö dönt, hiába szeretne a gyerek mást.

Másrészt ahoyg írtam, a szakközépböl ugyanúgy tud egyetemre menni, és az már az ö döntése, mert addigra nagykorú lesz.


Most nem tud semmit tenni, két lehetösége van,. vagy megy oda, ahová az anyja engedi, vagy nem tanul tovább a 8. után.

okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen egyetemre menne? Milyen szakközépbe adná? Van amihez még jobb is a szakközép, és van amiben meg kínszenvedés lenne.
okt. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Akkor menjen egy értelmes technikumba. Érettségit ott is tehet, és legalább kap egy szakmát is 5 év után.

Nézzen szét milyen szakma érdekelné.

okt. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 SZTANN ***** válasza:
75%

Azért a 14 éves gyerek nehogy már ERŐSZAK hatására menjen középiskolába. Meg kell beszélni a tanáraival is, ők sok mindent jobban látnak. Csak olyan iskolába menjen, amit ő maga is elfogad - az erőszak hatására semmi jó nem várható...

A szakközép, technikum egyáltalán nem rossz irány, onnan is mehet majd bárhová. Érettségiig még sok minden kiderülhet, miből jó, mit szeret, mihez van tehetsége.

Gimnázium után sem kötelező az egyetem, tanulhat majd egy jó szakmát 1-2 év alatt.

Ami biztos: nem szabad erőszakkal beíratni olyan helyre, ami ellen tiltakozik.

okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SZTANN ***** válasza:
83%

7. vagyok: még valami fontos! Vajon milyen tanuló ez a nyolcadikos? Ha tiszta kitűnő mindenből, akkor talán tervezheti, hogy érettségi után egyetemre megy (még akkor sem biztos). De ha csak átlagos tanuló ...

A négy középiskolai év alatt ezerféle terve támadhat, változhat az élete, érettségizhet kitűnően vagy elégségessel (netán el sem jut addig). Senki sem tudhatja.

okt. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
#SZTANN: elvileg igazad van, de sok szülö ezt nem veszi tudomásul. Másrészt sok esetben anyagi megfontolások is szerepet játszanak, ezek adott tények, amikkel nem lehet mit tenni.
okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én gimis voltam. Lettem volna inkabb szakkozepes, volt egy alltalanos gimnaziumu erettsegim semmi plusz pontnak szamíthato szakmai elokepzettseg v szakma.

Nem tudpm most hogy van, de 20 eve még nagy szo volt hogy valaki gimibe megy. Pedig sok szakkozepes ment egyetemre fősulira en meg csak ujra a 0.ról gondolkodtam hogy hogyan tovabb. Vegul lett 2 szakmam majd egy 3.at kitanultam felnőtt fejjel es abban dolgozom.

Talan próbaljon meg beszélni az anyjaval es probalja meg megérteni az ő allaspontjat.majd érveljen a sajatja mellett.

Ha anyagilag nem tehetitek meg hogy pl egy messzi gimibe járjon es azert, akkor utana kell nezni a lehettseges anyagi kiadasoknak es a koltségek fedezését is ki kell találni. Ll

okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!