Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Komolyabb munkahelyeken...

Komolyabb munkahelyeken pályakezdőként megnézik a jelentkező érettségi eredményeit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon elrontottam az egyik középszintű érettségit, mivel rosszul lettem közben. Sajnos nem tudtam, hogy ilyenkor szólni kell a felügyelőtanárnak, és akkor újra lehet írni egy másik időpontban, illetve nem is akartam feltűnést kelteni és zavarni másokat, mert ilyenkor ha felállok, akkor kb. rögtön el is ájulok. Emellett viszont végig azt hittem, hogy ugyanaz van, mint az emelteknél, hogy ha újraírom egy másik vizsgaidőszakban, akkor változik az eredménye. (Utólag tudtam meg, hogy nem.) Így csendben végigszenvedtem az egészet, úgy, hogy alig haladtam a feladatokkal, és így nagyon nem lett jó.

Viszont ez az érettségi pont abból a tárgyból volt, amely a legfontosabb a karrierem szempontjából (mérnök leszek, a matekról van szó, emeltezni egyébként két másik tárgyból emelteztem). Ráadásul az idei kimondottan könnyű volt. Egyébként jó vagyok matekból, az egyetemi anyag is viszonylag jól megy.

Gondolkodtam, hogy utólag leteszek egy emeltet, de most egyelőre semmi időm nincs semmire, tanulok, dolgozom, vidékről járok be stb. A jelenlegi eredmény meg attól még ott marad a bizonyítványom első oldalán, és hallottam olyasmit, hogy kifejezetten a mérnöki pozícióknál meg szokták nézni az ilyesmit.


ma 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A komolyabb munkahelyeken azt nézik, hogy mit tudsz. És hogy van szakirányú diplomád vagy nincs.

Senkit nem érdekelnek a középiskolás jegyeid.

ma 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A diplomádat esetleg megnézik. De például, ha jól teljesítesz az egyetemen, ez sem valószínű. Most október van, tehát kihagysz egy évet. A z egyetemi felvétel miatt inkább izgulhatsz (vagy már egyetemista vagy?)
ma 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogy nézik, egyetem alatt amikor még gyakornoki pozíciókra jelentkeztem akkor se kérték el az érettségim, hogy megnézzék a jegyeket. Amióta meg megvan a diplomám csak annyira érdekli a legtöbb munkahelyet, hogy milyen szakon szereztem és miután már felvettek kellett csak bevinni a HR-nek megmutatni, hogy tényleg létezik.


Korábbi tapasztalatokról viszont mindig kérdeznek, úgyhogy pályakezdőként inkább számít hogy a kötelező szakmai gyakon felül is dolgoztál-e már a pályán, multis közegben a tárgyalóképes angol elvárás, meg van-e bármi plusz amit fel tudsz mutatni szemben a másik 100 friss diplomás mérnökkel aki jelentkezett ugyanarra a junior pozícióra. Aztán cég függő, van ahol csak alap tudást mérnek fel és pár kérdést kell megválaszolni máshol viszont elég komoly teszteket, feladatokat is adnak. Úgyhogy sokkal inkább számít az amit egyetem alatt és után fogsz csinálni, az érettségit meg elrakhatod a fiók aljába.

ma 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!