Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Elon Musk...

Mit gondoltok Elon Musk oktatásról szóló kritikájáról?

Figyelt kérdés

"Vannak olyanok, akik nagyon szeretik a matematikát, mások pedig a nyelveket vagy a zenét. Sokkal logikusabb, ha a tanterv alapját az adott korban a gyermekek számára érdekes dolgokra alapozzuk, és nem kényszerítjük őket arra, hogy egy előre megírt programon keresztül verekedjék keresztül magukat."


„Senkinek sem ajánlom a felsőfokú intézményeket. A mester- vagy bachelor fokozat nem szükséges, ez egy rossz ötlet. Az egyetemeken az órákat teljesen rosszul tartják. Nem tanítják meg az embereket a legfontosabbra: a gondolkodásra. És sajnos minél rangosabb egy előadó, vagy tantárgy, annál inkább rosszabb a helyzet.


Talán azért is, mert az embereket hozzászoktatták ahhoz a gondolathoz, hogy különlegesek, és emiatt nem képesek a visszajelzéseket, „válaszokat” megérteni, továbbá a saját hibáikat pártatlanul kiértékelni.


Karrierem során inkább a tanulmányaim miatt és nem segítségükkel tudtam előrelépni. Sőt, a cégem felső vezetésében is nagyon kevesen vannak, akik felsőfokú végzettséggel rendelkeznek.”


Teljes cikk: [link]


ma 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Ostoba és szűklátókörű.
ma 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsővel valamilyen szinten igen. Rengeteg fölösleges és érdektelen lexikai tudást próbáltak a fejembe verni az alatt a 12 év alatt, aminek valóban semmi értelme. Diverzifikálni, személyre szabhatóbbá kéne tenni a tananyagot. Nyilván ma is vannak alternatív tanrendek (pl Waldorf), de ezeknek magas színvonalon is elérhetőnek kéne lenniük. Viszont jelezném Elon barátunknak, hogy szakközepek azért most is léteznek, ami egy tök jó lépés ebbe az irányba szerintem.

A második... Hát, szakmafüggő. Én építészmérnöknek tanulok, és meg kell mondjam, elég jó a képzés (gyakorlatorientált, nem olyan vészesen magolós, szuper tanárai lehetnek az embernek, ha elég jó az átlaga stb). És igen, nagy presztízsű egyetemen, és igen, a legelismertebb és legtapasztaltabb tanáraim (shoutout to Molnár Csaba:)) a kedvenceim között vannak. Nem tudom, Mr Musk hogy van vele, de én egy diploma nélküli építésszel nem terveztetném a házam, mert nem vagyok kórosan öngyilkos hajlamú. Igaz ez az orvosokra, egészségügyi dolgozókra, (bizonyos tantárgyak esetében) a tanárokra, és még sorolhatnám. Egy cég menedzselése nyilván más tészta, de elég idegesítő ez az egocentrizmusa, ami alapján úgy gondolja, csak a közvetlen környezete már reprezentatív példa.

Összességében Elon Muskról megvan a véleményem (és az távolról sem pozitív), de úgy gondolom, ezekben az okfejtéseiben van igazság. Viszont túlzottan radikális és leegyszerűsítő egy ilyen borzasztó nehéz és komplex témában.

ma 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2


És erre nem jöttek rá a fejesek, hogy személyre szabhatóvá kellene tenni az anyagot, hanem Elon-nak kellett kimondani, aki nem is oktatáspolitikus?

Szerintem ez az egész oktatási rendszer a szándékos szivatásról szól. A fejeseket biztos verte az apjuk, meg a tanár, középiskolás korukban, és így állnak bosszút, hogy a diákokat szívatják.

ma 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!