Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért számít súlyosabbnak egy...

Miért számít súlyosabbnak egy telefon mint a cigi,kés az iskolában?

Figyelt kérdés
Tehát most ugye elveszik a sulikban a telefonokat, amivel amúgy nincs probléma, mert kommunikálnának az emberek egymással, illetve órán nem venné el a figyelmet a tanulásról. De ugye, ha összetörik a telefonod, akkor nem fizetik ki. Én be szoktam adni, nincs ezzel probléma, nem vagyok telefonfüggő, de miért csinálnak a telefonból nagyobb ügyet, mint a késsel és a cigivel? Az osztálytársaim ott cigiznek a termünkben vagy a WC-ben, ezzel simán okozhatnak bajt is, pl. nem oltják el rendesen a cigit és elmennek, nem veszik észre, hogy tűz lesz belőle, de nyilván ez nem nagyon fordulhat elő. A kést se kell leadni, ma az osztálytársam oda jött hozzám a késével és ott szórakozott. A késsel kárt tudsz okozni a másik emberben. A telefonommal tudtommal nem, maximum más személyi jogait tudnád megsérteni, ha engedélye nélkül csinálsz róla képet stb. De a késsel meg meg is halhat az ember, ha úgy találja el a kés. Csak azért merült bennem ez a kérdés, mert ma kaptak a sulinkban igazgatóit, mert egy bizonyos személy lebukott órán a telefonja miatt. Egyébként nem adja le majdnem az egész osztály a telefonját, pár kivétellel. Vannak tanárok, akik ezt nem veszik szigorúan, de ez a tanár szigorúan vette, és egyből kapta az igazgatóit, a következőnél kirúgás jár. Nyilván mindenki viselje a tetteiért a következményeket, de én azt nem értem, miért csak egy ember kap igazgatóit, ha a többi száz ember legalább ugyanúgy telefonozik. Ennyi erővel mindenkit ki is rúghatnának, de a kés ugye bár nem érdekel senkit.

tegnap 21:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!