Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Próbáljak összecsapva megtanul...

Próbáljak összecsapva megtanulni minden tárgyat vagy válasszak pi párat amit biztos meg tudok csinálni és csússzak egy évet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, eléggé viharvert vagyok egyetemen nem sikerült klt tárgyam az előző évek során aminek köszönhetően most az utolsó félévben több tárgyam van mint a többieknek. Kissé lehetetlennek érzem a szituációt hogy mikor több időm volt rá és erőm akkor sem tudtam megtanulni azokat a tárgyakat hát még most a tetejében az idwi féléves is van. Vizsgaidőszakra két opcióm van, vagy hagyok a fenébe kb két tárgyat a vizsgáum közül vagy mindent megpróbálok megtanulni félév közben. A második opcióval az a probléma ha mindent kapkodva összecsapva próbálok csak letudni akkor nagyobb az esélye hogy semmi nem sikerül. Nem tudom mitévő legyek valami tanács jól jönne.

ma 07:27
 1/2 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

Lehetséges, hogy az igazi problémád az, hogy soha nem tanítottak meg tanulni?

Így aztán nehézkesen megy neked a tanulás?

Ha ez a helyzet, akkor tudok segíteni.

ma 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, én önköltségesen voltam, nekem fontosabb volt hogy időben végezzek, úgyhogy volt olyan szemeszter amikor 45 kreditet csináltam meg, hogy ne csússzak. Nem mondom hogy könnyű volt, meg becsúszott jópár kettes, de azért nem is lehetetlen. Mindenből folyamatosan tanultam, amikből volt ZH aláírásért vagy megajánlott jegyért azokra helyeztem előbb nagyobb hangsúlyt, utána vizsgaidőszak elején a nehezebb tárgyakra, hogy ami necces volt azokra legyen még 1-2 lehetőségem elmenni, a könnyebb töltelék tárgyakat meg a végére hagytam.


Ha nincs ilyen gond, hogy anyagilag nehezen férne bele plusz 1-2 szemeszter (vagy államin vagy) akkor viszont lehet azt is, hogy direkt csúszol és pár tárgyat későbbre hagysz. Fontos a mentális egészség is, nem kell már egyetem alatt kiégni, lesz rá bőven lehetőség ha majd munkába állsz.

ma 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!